Ilustracje, które uczynią Twój dom przytulnym!

Ilustracje, które uczynią Twój dom przytulnym!

Dom. Cztery ściany. Kuchnia, łazienka i salon. Pozornie nic nadzwyczajnego, a jednak każdy jest inny. Każdy opowiada historię o swoich mieszkańcach, a i oni sami sprawiają, że nabiera niepowtarzalnego klimatu. Wchodząc do mieszkań, czujemy w nich charakterystyczny dla niego zapach, słyszymy lubiane przez domowników dźwięki i widzimy ściany. Ozdobione są one zwykle wspomnieniami – zdjęciami, pocztówkami lub oprawionymi w ramki dziecięcymi rysunkami. Coraz częściej pojawia się na nich także sztuka, która wychodzi z galerii i domów koneserów. Świat na nowo odkrywa ilustracje, plakaty i obrazy. Starannie dobrane i długo wyszukiwane, witają gości w korytarzach lub chowają się w zakamarkach dostępnych tylko dla gospodarzy.

Niestety, sztuka nigdy nie jest całkiem nasza. Nawet obraz ulubionego artysty nie jest tak intymny i wypełniony czułością jak wspomniane zdjęcie czy laurka na Dzień Mamy. Czy sztuka może być bardziej nasza? Oczywiście!

Ilustracje i hafty wykonane na zamówienie

Rozwiązaniem są obrazy, ilustracje lub hafty wykonane na zamówienie. Coraz więcej artystek: ilustratorek, malarek, rysowniczek i hafciarek oferuje możliwość indywidualnej współpracy. Przygotowują dzieła będące odzwierciedleniem naszych potrzeb i gustów. Powstają na podstawie przesłanych zdjęć i opisów lub ich luźnej interpretacji, tworząc mniej realne formy. Możemy wpleść siebie i swoje wspomnienia w niezwykłe artystyczne wizje. Autorki prac, oprócz zdjęć, często proszą o dodatkowe wskazówki dotyczące naszego życia, upodobań, ulubionych miejsc czy kolorów. Starają się stworzyć coś jak najbardziej unikatowego i spersonalizowanego. Możliwości jest wiele. Każde dzieło jednak, bez względu na kolorystykę, format i technikę, zmienia zwykłą ścianę w nośniki naszych emocji, wspomnień i marzeń. Zdecydowanie warto!

Unikalne prezenty

Zarówno w dziecięcych pokojach, jak i innych pomieszczeniach, zamiast obrazów powiesić możemy wyhaftowanie na zamówienie tamborki. W tym przypadku podajemy artyście ważną dla nas datę, okazję, imię oraz preferowane kolory oraz wzór uzupełniający powyższe informacje. Zamówić możemy wyhaftowany kościół z datą ślubu, świecę z datą Chrztu Świętego lub ulubiony kwiat.

Takie dzieła stanowić mogą bardzo intymne, ciepłe i wzruszające prezenty. Ilustracja lub haft może towarzyszyć nam lub naszym bliskim przez wiele lat. Nostalgicznie patrząc w przyszłość, można sobie wyobrazić, że ozdobi wnętrza domu naszych dzieci, a nawet wnuków, przynosząc wspomnienie o przeszłości i rodzinie. Brzmi cudownie! Mały rysunek lub niewielki haft może być w istocie wielkim darem! Ozdobą szybko awansującą do rangi rodzinnej pamiątki.

Dodaj komentarz