Wybierz praktyczną kurtkę zimową turystyczną

Wybierz praktyczną kurtkę zimową turystyczną

Wybierz praktyczną kurtkę zimową turystyczną

Trudne warunki atmosferyczne nie muszą być przeszkodą w eksploracji terenu. Zarówno podczas dłuższych wypraw, jak i w codziennym użytkowaniu, gdy pogoda w sezonie jesienno – zimowym nie rozpieszcza, odpowiednio dobrana garderoba może zniwelować odczucie chłodu, przejmującego wiatru, opadów deszczu i śniegu. Kurtka zimowa turystyczna to odzież, która powinna posiadać kilka istotnych elementów, które zagwarantują komfort termiczny w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki turystycznej na zimę? Przede wszystkim na jej ocieplenie. Kurtka turystyczna, poza warstwą ociepliny powinna posiadać właściwości, pozwalające na regulację wilgoci. Odpowiedni poziom oddychalności materiału zagwarantuje użytkownikowi izolację od warunków atmosferycznych przy jednoczesnej możliwości odprowadzania nadmiaru wilgoci.

Zimowa kurtka turystyczna – co jest ważne?

Doskonałe kurtki turystyczne, dedykowane na sezon zimowy posiadają zewnętrzną warstwę, wykonaną z nylonu. Dzięki zastosowaniu tego materiału, zimowe kurtki turystyczne są odporne nie tylko na warunki atmosferyczne, ale również na uszkodzenia, mogące pojawić się podczas wędrówki. Bardzo ważna jest membrana. Kurtka turystyczna powinna przecież posiadać właściwości przeciwdeszczowe. Wybierając okrycie na zimowe wędrówki, warto zaopatrzyć się w kurtkę, która została pokryta warstwą hydrofobową, która pozwala na niewchłanianie wilgoci nawet przy dużych opadach. Najlepsze marki, testując swoje produkty, prezentują znakomite wyniki, gwarantujące trwałość membrany do 15000 mm H2O. Aby właściwości zostały w pełni wykorzystane, należy zwrócić uwagę na szwy kurtki. Nowoczesne rozwiązanie w postaci podklejania szwów w kurtkach zimowych turystycznych to detal, który ma duże znaczenie dla jakości kurtki.

Kurtka turystyczna na zimę – Szczegóły mają znaczenie…

Dobra zimowa kurtka turystyczna w sezonie zimowym to podstawa udanej wyprawy, dlatego poza głównymi i niezbędnymi elementami, jakie powinna zawierać zimowa kurtka turystyczna, warto zwrócić uwagę na detale, które mogą zwiększyć komfort użytkowania.

Kaptur kurtki turystycznej – oczywiście musi obowiązkowo znaleźć się w jej wyposażeniu, dodatkowo powinien być regulowany, aby móc dostosować poziom ochrony przed zimnem i wilgocią. Ściągacze przy rękawach również powinny posiadać możliwość regulacji, by modyfikować ich szerokość w zależności od dobranych rękawiczek. Wewnątrz kurtki muszą znaleźć się praktyczne kieszenie na niezbędne przedmioty, w dolnej części ściągacz, uniemożliwiający wniknięcie zimna od spodu.  Zewnętrzne kieszenie kurtki powinny być wyposażone w suwak, aby znajdujące się w nich przedmioty były chronione przed czynnikami pogodowymi.

Kurtka zimowa turystyczna powinna być dobrze widoczna z daleka, kolor kurtki warto więc dobrać bardziej pod kątem widoczności, niż własnych preferencji. Dodatkowo ujęte elementy odblaskowe, zwiększą bezpieczeństwo podczas wycieczek po zmroku. Nie warto więc oszczędzać na jakości i wyposażeniu kurtki turystycznej na zimę, aby cieszyć się komfortem termicznym, bezpieczeństwem, swobodą ruchu oraz wygoda użytkowania.

 

2 Comments

Dodaj komentarz