Suknia ślubna z duszą

Suknia ślubna z duszą

Ślub uważany jest za najważniejszy dzień w życiu kobiety. To wtedy cała uwaga skupia się na Pannie Młodej. Goście śledzą każdy jej krok. Może to wywoływać sporą presję. Dlatego każda kobieta planująca zamążpójście stara się wybrać dla siebie suknię, która olśni wszystkich wokół. Jednak nie będzie mogła pięknie prezentować się w sukni ślubnej, jeśli kreacja nie będzie pasowała do jej osobowości. Wesele to nie bal przebierańców, nie chodzi o to, by zrobić z siebie księżniczkę z bajki. Najważniejsze jest zachowanie autentyczności. Tylko wtedy Panna Młoda będzie czuła się swobodnie, bez skrępowania ciesząc się każdą chwilą. Jeśli więc cenisz sobie minimalizm i prostotę, na to samo postaw w najważniejszym dla siebie dniu. Nie myśl o tym co powiedzą inni. To twój dzień i to ty masz się czuć wyjątkowo.

Jaką suknię wybrać?

Jeśli chodzi o suknie ślubne Warszawa daje ogromne możliwości wyboru. Można kupić je w licznych sklepach i butikach. Zanim jednak uda się znaleźć tę odpowiednią mija zazwyczaj wiele czasu. Nadal najpopularniejszymi modelami są suknie z kołem, rozłożyste i typowo księżniczkowe. W połączeniu z licznymi warstwami zakładek, marszczeniami i tiulem daje to efekt tak zwanej bezy. Choć istnieje spora rzesza fanek takiego stylu, nie trafia to w gust każdej z Panien Młodych. Nie każda kobieta marzy o upodobnieniu się do Królewny Śnieżki czy damy dworu z epoki Ludwika XIV. Dla wielu znacznie bliższe są proste suknie bez nadmiaru błyskotek i zdobień. Innym z kolei bardziej odpowiada romantyczny i rustykalny charakter stroju, przypominający raczej biegającą po ogrodzie Zosię z Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Zwiewne koronki tworzą skojarzenie z naturą i zmysłowością. Zastępując welon delikatnym wiankiem ze świeżych kwiatów można uzyskać niezwykle zjawiskowy efekt. Trzeba pamiętać, że wybór jest naprawdę duży i nie trzeba zamykać się w sztywnych szablonach. Tak jak już wspominaliśmy to ty masz czuć się idealnie w swojej sukni. I swój wybór powinnaś opierać właśnie o swoje marzenie o idealnej sukni ślubnej. Pamiętaj także, o tym aby dodatki oraz makijaż tworzyły razem z suknią ślubną idealną całość. Wtedy niezależnie od tego czy wybierzesz styl klasyczny, suknię księżniczki, koronkową piękność czy styl boho oczarujesz nie tylko swojego przyszłego męża ale i wszystkich zebranych, także dzięki pewności siebie, jaką da ci idealnie dopasowana suknia ślubna.

Gdzie i kiedy kupić suknię ślubną?

Wiele Panien Młodych rozpoczyna planowanie ślubu z dwuletnim wyprzedzeniem. Tworzą obszerne harmonogramy, uwzględniające zakup i rezerwację każdego najdrobniejszego szczegółu, od wynajęcia sali i zespołu, poprzez listę gości, po dobór serwetek pod kolor ślubnego bukietu. Tworzy to atmosferę napięcia i przytłoczenia nadmiarem obowiązków. Dlatego Narzeczeni mogą obawiać się całej tej ślubnej gorączki. Owszem w dużych miastach czas oczekiwania na salę może okazać się dłuższy, ale nie wszystkie elementy przygotowań do wesela są aż tak skomplikowane. Wbrew obiegowej opinii polowanie na suknie ślubne w Warszawie wcale nie musi zająć dużo czasu. A efekt może być olśniewający. Zamiast do typowego sklepu, gdzie koniecznych będzie kilka miesięcy oczekiwania i wiele przymiarek, warto udać się do pracowni krawieckiej, specjalizującej się w szyciu sukien ślubnych. Suknie ślubne szyte na miarę zawsze będą idealnie pasować do sylwetki i spełniać każde oczekiwania. Co najważniejsze krawcowa skupiając się na jednym projekcie na raz będzie w stanie zrealizować zamówienie szybko i precyzyjnie, mając w pamięci rozmowę z Zamawiającą.

Kupując suknię ślubną nie trzeba wpadać w panikę i dać się ponieść nerwowemu polowaniu niczym w zagranicznych programach telewizyjnych. Ślub ma być niezapomnianą uroczystością dla Panny Młodej. Niezapomnianą z powodu wejścia w związek małżeński z wybrankiem serca, a nie z powodu szaleńczych i wyczerpujących przygotowań. Dlatego warto poszukać rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić wiele czasu i cieszyć się spokojem na myśl o tym szczególnym dniu.

 

Dodaj komentarz