Zmiana wystroju wnętrz

Zmiana wystroju wnętrz

Kolorowe dodatki

Kiedy za oknem deszcz i plucha pragniemy nadać swojemu życiu barw. Kupujemy kolorowe ubrania lub stawiamy na oryginalne dodatki. Chcemy jakoś urozmaicić swoje otoczenie. Zmiany zachodzą często również w naszych domach. Zmiana wystroju wnętrz wpływa pozytywnie na nasz umysł i pozwala uniknąć rutyny. Jeśli znudził ci się twój salon, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić zmiany. Jesienią postaw zwłaszcza na kolorowe dodatki, które ożywią ponurą aurę za oknem.

Delikatna zmiana czasem wystarczy

Jeśli zależy ci tylko na delikatnym odświeżeniu wnętrza, zagraj dodatkami. Kolorowe poduchy rozweselą wnętrze i jednocześnie nadadzą mu przytulnego klimatu. Nie dość, że ładnie wyglądają, są też praktyczne. Możesz ułożyć je jak chcesz i wypocząć po ciężkim dniu pracy. Kolejnym sposobem na urozmaicenie wnętrza jest zmiana dywanu. Jeśli twoje meble są jednolite i stonowane śmiało możesz postawić na dywan w żywych kolorach. Odważne wzory również będą tu pasowały. Jeśli jednak meble same w sobie są dość kolorowe i mają wiele elementów, dywan powinien być jednolity. Może on mieć żywy kolor, jednak daruj sobie wszelkie wzory. Jednolity dywan uspokoi efektowne meble, ale jednocześnie nada wnętrzu nowego charakteru.

Dekoracje okien

Zmiana wystroju wnętrz dotyczy również dekoracji okien. Przytulności nadadzą zasłony. Jeśli do tej pory ich nie stosowałaś, jesień i zima to świetna pora, aby je powiesić. Kolorystyka i faktura powinny być dobrane na takiej samej zasadzie jak dywan. To w jaki sposób powiesisz zasłony zależy tylko od ciebie. Możesz powiesić jedną zasłonę i efektywnie upiąć ją na boku. Jeśli wybierzesz dwie – mogą pełnić również funkcję osłony przed ciekawskimi sąsiadami wieczorem. Pamiętaj, że dobrym sposobem na szybką odmianę wnętrza jest zmiana dodatków. Kolorowy wazon czy donice nigdy nie wyjdą z mody. Dobrane odpowiednio do wystroju sprawdzą się za każdym razem.

Zmiana wystroju wnętrz

Kiedy zależy ci, aby zmiana wystroju wnętrz była radykalna, możesz zatrudnić architekta wnętrz. Czasami chcemy zmienić wystrój całego domu, ale kompletnie nie wiemy jak się za to zabrać. Architekt pomoże ci z tym zadaniem, a wnętrze będzie nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Wiąże się to jednak z większymi kosztami. Możesz wziąć kredyt na ten cel i spełnić swoje marzenie o nowym wystroju. Pamiętaj, że musisz opłacić nie tylko usługę specjalisty, ale też zakupić nowe meble. Taki zabieg jest szczególnie korzystny, kiedy dopiero kupiliśmy mieszkanie. Zazwyczaj zmieniamy wtedy jego wystrój, bo zwyczajnie mamy inny gust od poprzedniego właściciela. Architekt pomoże nam uporać się z tym od A do Z.

Dodaj komentarz