Skarpety bambusowe

Skarpety bambusowe

Coraz większą popularność na rynku zyskują skarpety bambusowe. Stanowią coraz większą konkurencję dla tradycyjnych skarpet z bawełny. Na szeroką skalę zachwalane przez producentów, którzy przedstawiają je w samych superlatywach. Jednak jak jest na prawdę ze skarpetami bambusowymi i czy faktycznie są lepsze od najpopularniejszych skarpet bawełnianych?

Co cechuje skarpety bambusowe

Skarpety bambusowe opisywane są jako bardzo wytrzymałe. Nawet po kilku praniach pozostają jak nowe. Nie mechacą się i nie tracą swojej grubości. Kolejną zaletą jest fakt, że dzięki odpowiedniemu materiałowi i sposobie produkcji są miękkie i delikatne dla skóry. To bardzo ważne. Nikt nie chciałby nosić przez cały dzień skarpet, które są szorstkie, uwierają i drażnią skórę. Włókna bambusowe zapewniają także odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu, że przepuszczają powietrze nasze stopy nie będą się pocić. Ewentualna wilgoć zostaje wchłaniana przez materiał, a nasze stopy czują się komfortowo.

Skarpety bambusowe

Skarpety bambusowe są ponadto ekologiczne. Produkcja bambusa nie tylko jest znacznie tańsza aniżeli produkcja bawełny ale także wymaga stosowania znacznie mniej środków chemicznych. Bambus jest bardziej odporny na szkodniki, także ze względu na to, że rośnie znacznie szybciej. Włókna bambusowe mają działanie antybakteryjne. Oczywiście w wyniku przetwarzania, gotowe skarpety bambusowe nie mają już wszelkich właściwości prozdrowotnych, które ma bambus w czystej postaci. Jednakże w dalszym ciągu mają dobry wpływ na zdrowie naszych stóp. Produkcja bambusa nie jest droga. Dzięki temu gotowy produkt  w postaci skarpet z włókna bambusowego również nie jest drogi.

Jednakże czy opis ten nie przypomina wam tego co cechuje klasyczne skarpetki męskie i damskie  bawełniane? Dokładnie tak. Zarówno skarpety bambusowe jak i dobrze znane wszystkim skarpety bawełniane są wytrzymałe, komfortowe w noszeniu, odpowiednio miękkie, przepuszczają powietrze i są stosunkowo tanie. Skarpety bambusowe stanowią idealna alternatywę dla skarpet bawełnianych. Jak dla nas oba produkty są godne polecenia i możemy wyposażyć się i w jedne i drugie.

Ważny skład nie nazwa

Zanim zdecydujemy się na zakup, niezależnie od tego czy wybieramy skarpety bambusowe czy skarpety bawełniane, warto czytać metki czyli skład, z którego są wykonane. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że to co zachwala producent faktycznie znajduje się w strukturze skarpet. Pamiętajcie, że bawełna bawełnie nie równa. Okazać się może, że skarpety bawełniane mają jej w sobie tyle co nic. Skarpety w 100 % wykonane z bawełny również nie są najlepsze. Zarówno skarpety bawełniane jak i skarpety bambusowe powinny być wykonane w przeważającej części właśnie z tych składników. Jednak dopiero domieszka elastanu nadaje im odpowiednią elastyczność i wytrzymałość.

Dodaj komentarz