Dlaczego warto pić kawę? Ziarnista kawa brasiliana

Dlaczego warto pić kawę? Ziarnista kawa brasiliana

Stanowcza większość z nas nie wyobraża sobie udanego poranka bez kubka ulubionej kawy. I nic w tym dziwnego skoro napój ten pozwala nam skutecznie pobudzić się do działania.

Picie kawy o poranku ma w sobie coś niepowtarzalnego. Jej smak i aromat towarzyszący nam na początku dnia sprawia, że czujemy się zrelaksowani i gotowi do działania. Ta chwila jest po prostu wyjątkowa. Nic zatem dziwnego, że spora część osób nie wyobraża sobie udanego dnia bez choćby filiżanki mocnego espresso,  pysznego cappuccino, albo popołudniowego latte. Picie kawy sprawia przyjemność, a przy tym jest zdrowe.

Zalety picia kawy

Kawa jest napojem, który dość charakterystycznie działa na nasz organizm. To właśnie zawarta w niej kofeina pobudza nas do działania, dzięki wpływowi na nasz ośrodkowy układ nerwowy. Napój ten rozszerza naczynia krwionośne oraz pobudza korę mózgową, dzięki czemu nasze procesy myślowe zostają przyspieszone. Konsekwencją picia kawy o poranku jest pożądane przez nas rozbudzenie, które skutecznie pomaga zwalczyć senność i zmęczenie.

Korzyści picia kawy nie kończą się jedynie na jej pobudzających właściwościach. Picie dobrej jakościowo kawy, do której zalicza się choćby kawa brasiliana, spowalnia procesy starzenia się naszego organizmu. Jest to możliwe dzięki zawartym w niej cennym antyoksydantom, których ilość w kawie jest dużo większa niż w niektórych owocach. Dobra kawa zmniejsza także ryzyko wystąpienia demencji, Alzheimera oraz choroby Parkinsona.

Pomimo tak wielu zalet należy pamiętać, aby z piciem kawy nie przesadzać. Jej zbyt duża ilość, zwłaszcza w młodym wieku, może niekoniecznie dobrze działać na nasz organizm. Zaleca się zatem, aby picie kawy – szczególnie tej mocnej – ograniczyć do 1-2 filiżanek dziennie.

Kawa brasiliana – niepowtarzalna mieszanka najlepszych ziaren kawy!

Sporów dotyczących tego, która kawa jest najlepszą kawą na świecie, nie ma końca. Popularnością cieszy się brazylijska Arabica oraz kongijska Robusta. Niepowtarzalny smak i aromat to cecha charakterystyczna każdej z tych kaw. Mamy jednak rozwiązanie dla prawdziwych kawoszy, którzy uwielbiają zarówno Arabicę, jak i Robustę i mają trudność z wybraniem tylko jednej z nich. Ziarnista kawa brasiliana łączy w sobie łagodność oraz delikatną kwasowość idealnej kawy, w której nawet najbardziej wymagający smakosze kawy odnajdą pieszczące zmysły nuty orzechowe oraz czekoladowe. Takie połączenie sprawia, że kawa brasiliana jest idealna na każdy poranek, albo niedzielne popołudnie w towarzystwie ulubionego ciasta.

Dodaj komentarz