Pożyczki krótkoterminowe – co to takiego?

Pożyczki krótkoterminowe – co to takiego?

Z pewnością każdy już słyszał o popularnych w ostatnim czasie pożyczkach krótkoterminowych, które znane są bardziej pod nazwą chwilówek. Ten rodzaj pożyczki to łatwy i dość szybki sposób na pożyczenie konkretnej sumy pieniędzy, który wymaga od nas minimum formalności. Czym są pożyczki krótkoterminowe i czy opłaca się po nie sięgnąć? Dowiedz się więcej.

Co to jest pożyczka krótkoterminowa?

Pożyczka krótkoterminowa to taki rodzaj zobowiązania finansowego, który cechuje się krótkim czasem spłaty oraz całościową spłatą pożyczki bez podziału jej na miesięczne raty. Z reguły większość takich pożyczek jest udzielania na okres od 15 do 60 dni, przy czym najbardziej popularny w serwisach pożyczkowych okres wynosi 30 dni. Pożyczki cechują się tym, że od razu spłacasz całe zobowiązanie, w jednym terminie. Czyli dla przykładu, 10 września pożyczyłeś określoną sumę pieniędzy, to dokładnie po upływie 30 dni, czyli 10 października, musisz oddać całą kwotę. Warto wiedzieć dodatkowo, że w przypadku braku terminowej spłaty, firma pożyczkowa, u której zaciągnąłeś zobowiązanie, może naliczyć Ci do zapłacenia dodatkowe odsetki. Aby tego uniknąć, przed złożeniem wniosku o pożyczkę krótkoterminową upewnij się, czy będziesz miał możliwość spłacenia jej na czas.

Kiedy warto sięgnąć po pożyczkę krótkoterminową?

Po ten rodzaj pożyczki warto sięgnąć w sytuacji, gdy pilnie potrzebujesz pewnej sumy pieniędzy, jednak nie masz możliwości wziąć kredytu w banku, ani pożyczyć u rodziny czy znajomych. Niektóre z firm pożyczkowych umożliwiają otrzymanie pożyczki również osobom zadłużonym, więc jeżeli masz zajęcie komornicze albo inne zadłużenia, oraz figurujesz w rejestrze BIK lub KRD, również masz możliwość otrzymania pozytywnej decyzji odnośnie zobowiązania. Chwilówka to taki rodzaj pożyczki, która może uratować Cię w pilnej sytuacji, dla przykładu, kiedy nagle musisz opłacić leczenie kogoś z rodziny, wyskoczył Ci nagły remont, albo po prostu potrzebujesz pewnej sumy na jakikolwiek inny wydatek. Jeszcze zanim weźmiesz pożyczkę, warto porównać ją z innymi ofertami, na przykład na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/ – wówczas możemy lepiej rozeznać się po aktualnym rynku.

Darmowa pożyczka dla nowych klientów, jak to działa?

Tym, co przyciąga ludzi do tak zwanych chwilówek,jest fakt, że duża większość serwisów pożyczkowych udziela swoim nowym klientom pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo. Z reguły oznacza to, że jeżeli pożyczasz 1000 złotych, oddajesz dokładnie 1000 złotych. Firma nie nalicza Ci żadnych dodatkowych odsetek, dzięki czemu w żaden sposób nie tracisz na zaciągnięciu takiej pożyczki. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy serwis pożyczkowy daje Ci taką możliwość tylko raz, a następne pożyczki, o które będziesz wnioskował, będą niestety obciążone dodatkowymi odsetkami, które zostaną określone w umowie. Należy uważać, aby nie zaplatać się w nieskończony wir chwilówek, bowiem jest to łatwa droga do szybkiego zadłużenia. Niemniej, jednak jeżeli masz pewność, że pożyczoną kwotę będziesz mógł oddać w terminie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tego rodzaju pożyczki. Jest to z pewnością dobra okazja, jeżeli bank odmówił Ci udzielenia kredytu, a gotówka jest Ci pilnie potrzebna.

Dodaj komentarz