Czy warto wziąć kredyt na ślub?

Czy warto wziąć kredyt na ślub?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nie ma się więc co dziwić, że branża ślubno-weselna prężnie się rozwija, a przyszli państwo młodzi mogą wybierać spośród setek usługodawców. Niestety to wszystko ma swoją cenę, która w ostatecznym rozrachunku może przekroczyć kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Zespół, sala, piękna kreacja, to tylko część niezbędnych elementów tego dnia. Czy kredyt na ślub https://zwolen.habzafinanse.com.pl/ rozwiążę tę sprawę?

Koszty wesela

Jeśli wydaje Wam się, że tylko wesela na kilkaset gości są drogie, to niestety bardzo się mylicie. Już nawet przy 40-50 zaproszonych osobach za całą uroczystość możecie zapłacić 30 000 zł. W grę wchodzi nie tylko sala, która pożera znaczną część budżetu, ale także muzyka, fotograf, kamerzysta, stroje, obrączki, ceremonia w Kościele i wiele innych drobiazgów np. korkowe i tort. Opłacenie tak wielu rzeczy może kosztować bardzo dużo, a skąd młodzi ludzie mają mieć na to wszystko pieniądze? W takiej sytuacji często sięgamy po kredyty gotówkowe, które w całości lub jedynie po części pozwolą na sfinansowanie ślubu i wesela.

Kredyt na ślub – czy to dobry pomysł?

Na to pytanie powinna sobie tak naprawdę opowiedzieć każda przyszła para młoda. Dla jednych kredyt będzie jedyną szansą na to, aby zorganizować ślub marzeń, a niektórzy będą musieli jedynie przez chwilę oszczędzać pieniądze na ten cel. To czy kredyt jest dobrym pomysłem, zależy w dużej mierze od Waszej sytuacji finansowej. Jeśli Wasza zdolność kredytowa https://zwolen.habzafinanse.com.pl/ jest dobra i jesteście pewni, że dacie radę spłacić takie zobowiązanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać dobrej oferty kredytu gotówkowego. Dokładnie przeanalizujcie parametry kredytów, które są Wam oferowane przez banki. Im są korzystniejsze, tym szybciej uda Wam się spłacić takie zobowiązanie.

Kredyt na ślub – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na jego koszt całkowity. Zwróćcie uwagę na oprocentowanie, prowizję, ubezpieczenie i RRSO. Po doliczeniu tych wszystkich kosztów do kredytu dopiero wtedy okaże się, czy jest on korzystny, czy też nie. Starajcie się też nadmiernie nie zadłużać i pożyczajcie kwoty, które nie są dla Was zbyt duże. Nawet jeśli Wasza zdolność kredytowa pozwala Wam na pożyczenie dużych sum, to obliczcie, ile dokładnie potrzebujecie pieniędzy. Być może wystarczy kredyt na kilka tysięcy złotych, a nie na kilkanaście? Wstąpienie w związek małżeński razem z dużym kredytem może nie być najlepszym pomysłem dlatego, zanim podpiszecie umowę kredytową, zastanówcie się, czy na pewno warto.

Dodaj komentarz