Jak zrobić mapę marzeń i do czego ona służy? Sprawdź!

Jak zrobić mapę marzeń i do czego ona służy? Sprawdź!

Coraz więcej osób (szczególnie przed Nowym Rokiem) postanawia stworzyć mapę marzeń. Z początkiem stycznia decydujemy się na wiele zmian w naszym życiu, a taka mapa ma nam za zadanie pomóc dotrzymać wszystkich postanowień i zrealizować zamierzone cele. Zobacz, czym tak właściwie jest mapa marzeń i jak można ją zrobić.

Do czego służy mapa marzeń?

Dzięki mapie marzeń możemy zobrazować nasze cele, marzenia i rzeczy, do których w życiu dążymy. Ma ona za zadanie motywować nas do działania i uporządkować myśli, które chodzą nam po głowie. Mapa marzeń może obejmować cele na najbliższy rok, miesiąc, a nawet kilka lat. Dzięki niej możemy podzielić swój cel na mniejsze zadania i krok po kroku dążyć do jego spełnienia. Możesz na niej umieścić, co tylko chcesz, najważniejsze, aby była w zasięgu Twojego wzroku i motywowała Cię do działania.

Jak zrobić mapę marzeń?

Skoro już wiesz, co to jest mapa marzeń, to z pewnością zastanawiasz się jak ją zrobić. Nie ma jasno określonych zasad, jak powinna ona wyglądać i wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu. Mapa marzeń może być w formie plakatu, na którym umieścisz najważniejsze dla siebie rzeczy. Możesz także przygotować ją w komputerze i wydrukować.

Na mapie marzeń mogą znaleźć się zdjęcia, wycinki z gazet, materiały oraz rysunki i napisy wykonane kredkami, długopisami czy też pisakami. Robiąc mapę marzeń, masz bardzo dużą dowolność, jeśli chodzi o materiały, jakie użyjesz do jej stworzenia. Możesz korzystać z różnych symboli i umieszczać tam rzeczy, które mobilizują Cię do pracy nad swoimi postanowieniami.

Podczas tworzenia mapy marzeń możesz korzystać z koła, na którym znajduje się 10 stref z naszego życia. Każdą z tych rzeczy możesz zobrazować w różny sposób. Na kole życia znajdziesz takie wartości jak:

– zdrowie i samopoczucie
– pieniądze
– sława i mądrość
– miłość
– hobby
– dzieci
– praca i kariera
– przyjaciele i podróże
– wiedza i nauka
– rodzice i autorytet

Staraj się precyzyjnie określać cele z każdej z powyższych wartości i nie bój się konkretów. Jeśli marzy Ci się awans w pracy, to napisz to na swojej mapie. Im bardziej precyzyjne będą Twoje cele, tym większe jest prawdopodobieństwo, że je osiągniesz.

Jak mapa marzeń pozwala osiągać cele?

Mapa marzeń to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, aby osiągać swoje cele. Warto więc podejść do jej tworzenia na poważnie i poświęcić trochę czasu na to, aby wyglądała jak najlepiej. Ludzie, którzy podjęli się stworzenia takiej mapy są bardziej zdeterminowani do tego, aby osiągnąć cele, które sobie ustalili.

Dodaj komentarz