Czy będąc zadłużonym można wziąć pożyczkę?

Czy będąc zadłużonym można wziąć pożyczkę?

pożyczka dla zadłużonych

Z reguły odradza się zaciąganie kolejnych zobowiązań, jeśli już jest się zadłużonym. Często okazuje się jednak, że pilnie potrzebne są dodatkowe fundusze i nie ma innego rozwiązania. Z banku jednak jesteśmy odsyłani z kwitkiem, ponieważ mamy za niską zdolność kredytową, negatywne wpisy w BIK-u czy też widniejemy w KRD. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieje pożyczka dla zadłużonych? Jak ją uzyskać?

Gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych?

Wiele firm pożyczkowych chełpi się tym, że nie sprawdza klientów w bazach Biura Informacji Kredytowej czy Krajowego Rejestru Dłużników. Ponadto zazwyczaj nie trzeba dostarczać takim instytucjom zaświadczenia o dochodach, co jest wymagane w banku, a wystarczy jedynie własne oświadczenie.

W praktyce jednak często będąc poważnie zadłużonym otrzymanie pożyczki jest znacznie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Z reguły jesteśmy też bardziej ufnie nastawieni do kredytów, ale w ich przypadku zadłużenie jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Branie pożyczek nie musi być wcale ryzykowne czy niebezpieczne – jednak tylko pod warunkiem, że zapożyczać się będziemy w godnych zaufania, renomowanych firmach. To właśnie do takich firm należy się zwracać.

Niestety, zdarzyć się może, że będą one miały wyższe wymagania niż mniej popularne i sprawdzone parabanki. Wciąż będą one oczywiście niższe niż w banku, ale może się okazać, że najbardziej zadłużeni wciąż będą mieli z otrzymaniem pożyczki problem.

Rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do pośrednika kredytowego. Z jego wsparciem pożyczka dla zadłużonych będzie nawet w zasięgu osób w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej. Samodzielne otrzymanie pożyczki nie jest niemożliwe, ale może równać się na przykład z mniej korzystnymi warunkami.

Pożyczki dla zadłużonych – wady i zalety

Trzeba uczciwie przyznać, że osoby zadłużone są klientami wysokiego ryzyka. Jest zawsze spore prawdopodobieństwo, że choćby chciały, to w pewnym momencie nie będą w stanie spłacić zobowiązania.

W związku z tym pożyczki, które otrzymać mogą także osoby poważnie zadłużone są z reguły dość drogie. Nie tylko pod względem oprocentowania, ale także prowizji i innych dodatkowych opłat. Warto także zwrócić uwagę na to, z jakimi dodatkowymi opłatami wiązać się będzie jakiekolwiek opóźnienie w spłacie zobowiązania.

Wiąże się to z tym, że firmy pożyczkowe muszą się jakoś zabezpieczyć przed stratami związanymi z niewypłacalnymi dłużnikami.

Sporą wadą tego typu pożyczki może być więc jej koszt. Znaczną zaletą jest za to fakt, że może uratować skórę, kiedy potrzebne będą pilnie dodatkowe fundusze, a z racji na duże zadłużenie w większości banków czy firm pożyczkowych usłyszymy odpowiedź negatywną.

Dodaj komentarz