Najlepsze stoki do nauki jazdy na nartach dla dzieci

Najlepsze stoki do nauki jazdy na nartach dla dzieci

Jazda na nartach to sport, który nie tylko pozwala na outdoorową aktywność w zimie, ale i świetna zabawa oraz pomysł na spędzenie czasu w ferie i w weekendy. Aby jednak móc jeździć, trzeba się tego nauczyć. Im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Właśnie dlatego warto nauczyć dzieci jeździć na nartach. Gdzie? Podpowiadamy, które stoki są najlepsze dla dzieci do nauki jazdy na nartach.

Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach?

Niezależnie od tego, czy samemu potrafi się jeździć na nartach, czy nie, nie powinno się samodzielnie uczyć dziecka. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ma się wiedzy. Do dziecka trzeba podejść nieco inaczej. Wiedzieć, jak wytłumaczyć, jak pokazać, czego i na jakim etapie można w ogóle wymagać. Nie mówiąc o tym, że są różne techniki jazdy na nartach i nie każda sprawdzi się u najmłodszych. Zdecydowanie lepiej jest wykupić dziecku kurs. Nauka jazdy na nartach w Istebnej z instruktorem z bcamp.pl to szansa na opanowanie podstaw, które potem można doskonalić i nabierać pewności w jeździe. Właśnie dlatego nie ma sensu próbować na własną rękę uczyć dziecka jazdy na nartach, bo można pokazać mu nieprawidłowe wzorce, które później będzie utrwalało. Lepiej bazować na solidnych podstawach, które są w stanie pokazać instruktorzy.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci – gdzie?

Jazda na nartach to sport, który uprawia się w górach. Oczywiście zdarza się, że w niektórych miejscowościach tworzone są stoki, jednak to właśnie w Beskidach, Tatrach czy Bieszczadach jeździ się najprzyjemniej.

Na pewno nauka jazdy na nartach musi być zaplanowana tak, by nie od razu udać się na stok. Narciarstwo zjazdowe wymaga wcześniejszych przygotowań. Właśnie dlatego kluczowy jest wybór odpowiedniej stacji narciarskiej. Na co zwrócić uwagę? Powinno być to takie miejsce, w którym jest osobny teren dla najmłodszych. Dobrze, gdy ruch na stoku jest niewielki.

Oczywiście miejsce, do którego się jedzie, powinno mieć szkołę narciarską lub dobrych instruktorów na miejscu. To z nimi dzieci szybciej nauczą się poprawnej jazdy. Bywa, że w ramach ferii zimowych maluchy mogą uczestniczyć w grupowych zajęciach, ale doskonałym wyborem są oczywiście lekcje indywidualne.

Bardzo ważne jest ukształtowanie i długość stoku, a także jego zagospodarowanie. Do nauki jazdy na nartach dla dzieci najlepszy jest płaski stok z bardzo długim wypłaszczeniem na końcu, które pozwala na bezpieczne zatrzymanie się.

Najlepsze stoki do nauki jazdy na nartach dla dzieci

Poniżej prezentujemy najlepsze stoki do nauki jazdy dla najmłodszych:

Kompleks Zagroń, Istebna – znajduje się w Beskidzie Śląskim niedaleko Wisły. Zagroń to świetnie przygotowana stacja narciarska. Ma nowoczesne wyciągi i bogatą infrastrukturę, ale to, co cieszy najbardziej, to duża ilość atrakcji dla dzieci. Wybrać można spośród 3 oświetlonych i ratrakowanych tras. Do wyboru jest wyciąg orczykowy, taśmowy dla najmłodszych i krzesełkowy. Najdłuższa trasa jest jednocześnie jedną z najszerszych w Polsce.

Rodzinna Stacja Narciarska Rusiń-Ski, Bukowina Tatrzańska – jak sama nazwa wskazuje, jest to ośrodek przeznaczony przede wszystkim dla rodzin. Znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej na zboczach Wierchu Rusińskiego. Skorzystać można tam z 5 wyciągów. Dwa są krzesełkowe, dwa orczykowe, ale na uwagę zasługuje specjalny wyciąg taśmowy dla dzieci Baby Lift. Co ważne, wyciąg szkoleniowy oddzielony jest od głównej trasy.

Stacja Narciarska Jurgów-Ski, Jurgów – położona blisko Białki Tatrzańskiej. To trzeci dobrze zagospodarowany ośrodek narciarski, który sprawdzi się do nauki jazdy na nartach dla dzieci. Do wyboru jest aż 7 tras zjazdowych z 2 wyciągami krzesełkowymi i 4 talerzykowymi. Trasy są urozmaicone, ale na szczególną uwagę zasługuje idealna dla maluchów „ośla łączka” o długości 120 m, a także bardzo łatwa trasa niebieska (długość 210 m).

Dodaj komentarz