Związki na odległość

Związki na odległość

W dzisiejszych czasach bardzo dużo par zmuszonych jest do życia na odległość. Dość często bywa i tak, że związek do pewnego czasu przebiega w typowych warunkach i nagle staje przed perspektywą rozłąki związaną na przykład ze zmianą pracy. W tych i wielu podobnych sytuacjach wiele osób zastanawia się, czy związek na odległość w ogóle ma sens i może się udać.

Oblicza związków na odległość

Związki na odległość mogą mieć bardzo różne oblicza. Bardzo często pierwsza faza związku jest tą, która odbywa się właśnie na odległość. Wynika to z faktu, że poznają się ludzie, którzy mieszkają daleko od siebie. Dawniej takie sytuacje zdarzały się głównie na wakacjach a obecnie w dobie Internetu coraz więcej osób poznaje się właśnie w sieci. Dość często przyszłych partnerów dzieli odległość kilkuset kilometrów a bywa i tak, że mają do siebie dużo dalej, bo jedno z nich mieszka na emigracji. Nowo poznane osoby, które na początku nie mieszkają razem, zwykle spotykają się sporadycznie na przykład w weekendy albo rzadziej. Zazwyczaj to mężczyzna przyjeżdża do kobiety i stęsknieni za sobą bardzo miło spędzają czas. O ile taka relacja na odległość jest wstępem do typowego związku to nie ma w tym z reguły nic złego. Zazwyczaj taka jest właśnie kolej rzeczy, że strony najpierw spotykają się sporadycznie, mają kontakt głównie internetowy a później decydują się na wspólne mieszkanie i po jakimś czasie następuje założenie rodziny. Należy podkreślić, że niebezpieczna jest sytuacja gdy pary znające się jedynie weekendowo decydują się od razu na ślub. Tutaj może pojawić się duże rozczarowanie, bo życie codzienne niesie ze sobą inne wyzwania niż okazyjne spotykanie się w trybie typowo rozrywkowym. Dużo lepiej rokuje sytuacja na przykład wtedy, gdy mamy do czynienia z typowym małżeństwem, które po kilku latach musi się rozłączyć bo jedno z małżonków na przykład jedzie na emigrację. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że takie małżeństwo przetrwa, gdyż bardzo dobrze się znają i zdążyli już zbudować silną wieź.

Plusy i minusy związków na odległość

Należy uczciwie stwierdzić, że związki na odległość mają zdecydowanie więcej wad niż zalet. Jeśli chodzi o pozytywne strony warto tutaj wymienić pewien element świeżości i odświętności jaki wiąże się ze sporadycznymi spotkaniami. Trudniej tutaj o rutynę, jest więcej okazji do miłego spędzania czasu i randkowania. Związek na odległość z pewnością posłuży osobom introwertycznym, które potrzebują na co dzień dużo przestrzeni dla siebie.
Jeśli zaś chodzi o wady związków na odległość to na pierwsze miejsce wysuwa się tęsknota. Jest to uczucie wyjątkowo przykre i dołujące. Sprzyja ono pojawianiu się smutku i depresji. Rozłąka będzie jeszcze bardziej trudna dla par, które mają małe dzieci. Głównym jednak zagrożeniem związków na odległość są zdrady i rozstania.

Dodaj komentarz