Zabiegi kosmetyczne dla starszych osób w profesjonalnych gabinetach

Zabiegi kosmetyczne dla starszych osób w profesjonalnych gabinetach

Każda kobieta wie, że warto dbać o swoją skórę. Firmy kosmetyczne oferują bogatą gamę kosmetyków dla każdego rodzaju cery. Również salony kosmetyczne nie próżnują i proponują coraz to bogatszą ofertę. Jednak z czasem obowiązki domowe mogą skutecznie nas zająć. Tym samym, im starsza pani, tym może rzadziej myśleć o wyjściu do kosmetyczki na przyjemny zabieg. A przecież dojrzała skóra wymaga szczególnej troski. Często też mogą panie myśleć, iż „senior” w salonie nie ma racji bytu. Jednak czy słusznie? Jak spowodować by dojrzałe kobiety przyszły na zabieg?

Zmiany genetyczne skóry przebiegają stopniowo i powoli, jednak u kobiet w okresie menopauzy proces ten przyśpiesza. W znaczący sposób zostają osłabione włókna kolagenowe, spada ilość lipidów w warstwie ochronnej naskórka, a skóra się wysusza i staje się matowa. Z wiekiem również mogą pojawić się zmiany przebarwieniowe czy rozszerzone naczynka. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację by czuć się młodziej i bardziej atrakcyjnie. Tym bardziej, że salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów dla skóry dojrzałej, które działają bezpośrednio na skórę właściwą i żywe warstwy naskórka. Są to m.in. fale radiowe (RF), mezoterapia igłowa czy bezigłowa. Warto wybierać dla dojrzałych Pań kuracje zawierające tak bardzo potrzebny dla skóry dojrzałej kolagen – szczególnie te zabiegi zawierające kolagen zamknięty w liposomie, który dostarczy składnik głęboko w skórę. Równie ciekawe powinny być zabiegi z witaminą C, czy kwasami owocowymi. Jednak gdy mamy już w salonie ofertę dostosowaną do starszych osób to jak je sprowadzić do salonu?

Najprostszym sposobem może być zaproszenie mamy stałej Klientki salonu. Można zaoferować pakiet dla mamy i córki. W przypadku większego salonu kosmetycznego warto przeprowadzić dwa zabiegi w tym samym czasie, gdzie panie będą mogły się zrelaksować razem lub w przypadku mniejszego zakładu można wykonać jeden zabieg po drugim. Córka, która przyprowadzi mamę może otrzymać rabat. W grę wchodzi również dłuższy masaż twarzy gratis w podziękowaniu za rekomendację salonu. Warto zadbać o jedną i drugą kobietę, gdyż potraktowane profesjonalnie wrócą na zabieg jeszcze nie raz. A nie jest powiedziane, że koleżanki naszej „seniorki” nie przyjdą do salonu po jej poleceniu. Warto zaproponować Klientkom voucher w ramach prezentu do wykorzystania przez ich bliskich z okazji świąt czy urodzin bliskich. Jest duże prawdopodobieństwo, iż zabieg przypadnie do gustu obdarowanej i wróci na kolejny. Należy jednak pamiętać przy każdym zabiegu o ograniczeniach jakie mogą mieć kobiety dojrzałe przychodząc do salonu kosmetycznego. O czym konkretnie mówimy?

Nie każda pani zna się na najnowszych trendach. Często Klientki starsze pamiętają jakie zabiegi miały wykonywane w swojej młodości i te same chcą mieć wykonane teraz. Warto o tym pamiętać i dokładnie omówić potrzeby Klientki, jak również zapoznać ją z zabiegiem, który uważamy, że jest dla niej najbardziej korzystny. Przy rozmowie wstępnej należy również wspomnieć o cenie zabiegu i dowiedzieć się, czy nie zrujnuje on portfela starszej osoby. Niestety nie każda Pani jest zamożna. „Seniorki” z pewnością chętnie przyjdą na zabieg do salonu, jednak pod warunkiem dostosowania kosztu zabiegu do ich portfela oraz profesjonalnego podejścia kosmetyczki niezależnie od zaawansowania zabiegu. Choćby to była zwykła maseczka warto zadbać by pani czuła się wyjątkowo. Będzie za to wdzięczna i oddana. A salon, w którym wykonuje zabieg zostanie nie raz polecony innym starszym paniom – koleżankom.

Każda kobieta chce się czuć piękna niezależnie od wieku. Może i z czasem przybędzie jej zmarszczek ale nie oznacza to, że nie można przywrócić blasku i młodości cerze, a przy okazji zrelaksować się podczas zabiegu kosmetycznego. Senior może być Klientem trudnym ze względu na brak wiedzy kosmetycznej jednak z pewnością dobrze potraktowany będzie Klientem bardzo lojalnym.

Dodaj komentarz