Umiejętność tworzenia stron internetowych na rynku pracy

Umiejętność tworzenia stron internetowych na rynku pracy

strona internetowa

Tworzenie stron internetowych – do czego potrzebna nam ta umiejętność?

To tworzenie stron internetowych, oprócz klasycznej już obsługi programów office (Word, Excel, Power point), jako umiejętność na rynku pracy, jest bardzo doceniana wśród pracodawców. Jest także potrzebna, gdy chcemy otworzyć własną działalność gospodarczą. Dwudziesty pierwszy wiek to nowa epoka oparta na cyfryzacji i komputeryzacji każdej dziedziny życia. Żartobliwie mówi się, że jeżeli cię nie ma w internecie, to znaczy, że nie istniejesz. Dotyczy to także sfery pracy. Podam przykład prowadzenia sklepu. Najczęściej w dzisiejszych czasach prowadzenie sklepu stacjonarnego jest dużo mniej opłacalne niż zbudowanie strony internetowej na potrzeby sklepu on-line. Utrzymanie sklepu fizycznego jest kosztowne, trzeba opłacić czynsz, wodę, ogrzewanie oraz spełniać różne inne kryteria. Żeby prowadzić sklep internetowy, wystarczy mieć przestrzeń, gdzie będziemy składować towary (może nim być piwnica czy nieużytkowany pokój) oraz zakupić odpowiednią domenę co nie jest wielkim kosztem. Po otworzeniu domeny ważna jest szata graficzna oraz treść i odnośniki. To jest ten moment, kiedy będzie potrzebna umiejętność projektowania i tworzenia stron internetowych.

Jak się tego nauczyć i co mi to da?

Najlepiej udać się na kurs języka HTML co pozwoli na zdobycie wiedzy w tym zakresie. Taki kurs można wykonać praktycznie w każdym większym mieście. Nie jest on długi ani bardzo skomplikowany. Taka inwestycja w siebie może zapewnić nam duży plus na rynku pracy. Według głównego urzędu statystycznego w roku 2018 – 95,6% ogółu przedsiębiorstw korzystało z internetu, przy dużych przedsiębiorstwach wskaźnik ten wskazywał, już 99,6% to wystarczająco pokazuje, jak ważny jest internet, a zarazem też posługiwanie się nim w sposób zaawansowany. Mogę też pokusić się o twierdzenie, że samo stworzenie oryginalnej strony internetowej może przynieść nam sukces, idealnym takim przykładem jest Mark Zuckerberg i jego Facebook, który przyniósł mu popularność na całym świecie i godne pozazdroszczenia milionowe dochody.

Czy można pracować tylko jako twórca witryn www?

Tak. Jeżeli chcemy, żeby tworzenie stron www było naszym jedynym źródłem dochodu to najlepiej rozpocząć pracę w dużym mieście. Na przykład jeśli chodzi o  tworzenie stron Warszawa zapewni nam większą szansę na zdobycie takiej pracy i większe zarobki ze względu na to, iż większość dużych firm, korporacji poszukujących pracowników tej specjalizacji znajduje się właśnie w stolicy.

Krótkie podsumowanie

Tworzenie stron internetowych jest bardzo ważną umiejętnością, której warto się nauczyć i umieścić w swoim CV. Dlatego też zachęcam do robienia tego typu kursów. Kto wie może przy odrobinie szczęścia komuś uda się zrobić z tego źródło swoich dochodów?

Dodaj komentarz