Rzęsy efekt Hollywood na intrygujące spojrzenie

Rzęsy efekt Hollywood na intrygujące spojrzenie

rzęsy efekt hollywood

Zabieg przedłużenia i zagęszczenia to sposób na efektowne rzęsy i piękne spojrzenie. Od wielu lat zabieg ten wykonuje się profesjonalnie w gabinetach kosmetycznych uzyskując stosunkowo trwały efekt z możliwością odtwarzania. Zabieg średnio trwa od 1,5 do 3 h , z efektem utrzymującym się do 6 tygodni.

Metody przedłużania i zagęszczania rzęs

W gabinetach kosmetycznych stosuje się kilka metod przedłużania rzęs m.in rzesy Hollywood. Zanim zdecydujemy się na jedną z nich warto wysłuchać porady kosmetyczki, która wprowadzi nas w tajniki każdej z nich i pomoże wybrać właściwą. Najprostszym rozwiązaniem i zdecydowanie jednorazowym jest skorzystanie z gotowego szablonu rzęs. Kosmetyczka powinna mieć zestaw różnorodnych kombinacji, mogą to być rzęsy kolorowe, wycinanki czy piórka. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się na wyjątkową okazję i chyba taką, którą nie do końca traktujemy poważnie. To rzęsy przeznaczone do czasowego użytkowania, nadadzą się na ślub, sylwestra czy panieńskie.

Kocie Oko 

Kocie oko jest techniką przedłużania rzęs wyłącznie w obszarze zewnętrznego kącika oka. W efekcie otrzymujemy intensywne spojrzenie, chociaż cały czas subtelne. Jak wszystkie techniki wymaga ona wyczucia i gustu, ważne jest dopasowanie długości oraz stopnia podkręcenia sztucznej rzęsy w stosunku do naturalnych. Tylko w ten sposób osiągnie się naturalny a nie komiczny efekt. Zwykle metodę tę zaleca się osobom, których naturalne rzęsy są dość długie, dopiero wówczas osiąga się spektakularny efekt.

Zagęszczanie rzęs

To metoda pozwalająca na wyraźne zagęszczenie rzęs. Sztuczne rzęsy zebrane w kępki po kilka sztuk dokleja się do rzęs naturalnych. Efekt jest bardzo interesujący jednak technika ta powoduje, że często również przerysowany. Rzęsy z doklejonymi kępkami nie pracują już tak naturalnie i klientka może odczuwać dyskomfort. Zaletą tej metody jest czas wykonywania zabiegu.

Rzęsy efekt Hollywood

Technika ta pozwala na nadanie rzęsom maksymalnej objętości. Do każdej rzęsy naturalnej przykleja się kępkę sztucznych rzęs, ale kępka ta musi zawierać najlżejsze z możliwych rzęs, tak aby nie obciążać powieki. Rzęsy efekt Hollywood to metoda objętościowa, bezbolesna o spektakularnym i trwałym efekcie. Spojrzenie nabiera typowo hollywoodzkich cech, takich które znamy z kina i fotografii.

Inne metody objętościowe

Technika 1:1 polega na doklejeniu do każdej rzęsy naturalnej jednej jedwabnej rzęsy. Powstaje bardzo naturalny efekt zagęszczenia. Metody 2:1 oraz 3:1 są już bardziej ryzykowne, jeżeli komuś zależy na efekcie naturalnym należy również wziąć pod uwagę obciążenie powieki, które może wprowadzać dyskomfort.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/

Dodaj komentarz