Trądzik różowaty, a stosowanie kosmetyków

Trądzik różowaty, a stosowanie kosmetyków

Trądzik różowaty jest schorzeniem, które dotyka więcej niż 2 procent populacji. W związku z tym jest do niezwykle szerokie grono osób. Jest to przewlekłe schorzenie skóry, które charakteryzuje się przede wszystkim tym, że objawia się występowaniem krost w obrębie czoła, polików, nosa, jak również brody. Proces pozbycia się tego problemu w większości przypadków może okazać się dość długotrwały, a przez ten czas skóra wygląda nieestetycznie, a my sami czujemy się z tym bardzo niekomfortowo. Warto więc wiedzieć, jakie kosmetyki warto stosować, podczas wystąpienia problemu związanego z trądzikiem różowatym.

Kosmetyki hipoalergiczne

Jeżeli chodzi o kwestię kosmetyków hipoalergicznych to należy zaznaczyć, że są to produkty, które w swoim składzie nie zawierają jakichkolwiek barwników, ani konserwantów. Występują w nich składniki, które przyczyniają się do poprawy jakości skóry borykającej się z trądzikiem różowatym. Do składników tych można zaliczyć przede wszystkim: witaminę K, witaminę C, witaminę PP, wyciąg z rumianku. Kosmetyki hipoalergiczne charakteryzują się także tym, że w swoim składzie nie zawierają alkoholu. Do jednych z kosmetyków hipoalergicznych na idealnych do stosowania w przypadku trądziku różowatego można zaliczyć: Allverne, Amile Mineral Cosmetics.

Co należy zaliczyć do przyczyn powstawania trądziku różowatego?

Przyczyn powstawania trądziku różowatego może wiele. Natomiast jednymi z najpopularniejszych są: czynniki atmosferyczne, nieodpowiednia dieta, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, długotrwały stres, środki chemiczne w kosmetykach, używki, stosowanie niektórych leków, miejscowe czynniki infekcyjne, jak również ogólne czynniki infekcyjne. Do miejscowych czynników infekcyjnych można zaliczyć w szczególności zakażenie nużeńcem ludzkim Demodex folliculorum. Z kolei do miejscowych czynników infekcyjnych można zakwalifikować np. przewlekły nieżyt żołądka, bądź choroby pasożytnicze.

W jaki sposób można skutecznie wyleczyć trądzik różowaty?

Aby w sposób skuteczny pozbyć się trądziku różowatego należy być przede wszystkim konsekwentnym w swoim działaniu. Otóż, w pierwszej kolejności należy pamiętać o unikaniu nadmiernych promieni słonecznych, stosowaniu wyłącznie kosmetyków pochodzenia naturalnego, stosowanie antybiotyków, unikanie papierosów i alkoholu, eliminacja spożywania mocnej herbaty i gorących kąpieli, jak również rezygnacja z wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Podstawą zdrowej skóry jest dbanie o nią nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz.

Dodaj komentarz