Najpopularniejsze rasy kotów

Najpopularniejsze rasy kotów

1. Kot perski

Kot perski jest zwierzęciem, które należy do ras długowłosych. Koty te wymagają odpowiedniej opieki oraz pielęgnacji. Swoją uwagę przykuwają przede wszystkim dużymi, kolorowymi oczami, które są okrągłe i rozstawione. Jeżeli chodzi o charakter kotów perskich to należy zaznaczyć, że zwierzęta te są spokojne, łagodne, inteligentne oraz przyjazne. Nie preferują one zbyt wzmożonej aktywności fizycznej.

2. Kot bengalski

Kot bengalska charakteryzuje się w szczególności tym, że posiada stosunkowo nisko opuszczony ogon, jak również jest smukły i duży. Jeżeli chodzi o umarszczenie kota bengalskiego to posiada on charakterystyczną cętkowatą sierść. Jest to kot, który szybko odnajduje się w nowym otoczeniu i będzie w stanie zaprzyjaźnić się ze wszystkimi domownikami, a także z innymi zwierzętami przebywającymi w jego towarzystwie.

3. Kot brytyjski krótkowłosy

Kot brytyjski krótkowłosy jest to zwierzę niezwykle inteligentne, potrafiące odnaleźć się w każdym otoczeniu. Kot ten posiada bardzo silny charakter i może zdominować swojego właściciela. Dlatego dobrze, gdy znalazł się w domu z rozważnym opiekunem. Oprócz tego, należy również dodać, że kot brytyjski krótkowłosy charakteryzuje się także tym, że z jednej strony potrzebuje bliskości drugiego człowieka, ale z drugiej strony chce żyć trochę z boku.

4. Kot syjamski

Kot syjamski charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest zwierzęciem bardzo łagodny. Jego zachowanie nie wykazuje jakiejkolwiek agresji. W związku z tym świetnie odnajdzie się w domu zarówno, w którym przebywają dzieci, jak również osoby starsze. Kot ten jest również bardzo wrażliwy i potrzebuje dużej dozy uczucia ze strony właściciela. Ma tendencję do przejawiania zaborczej miłości w stosunku do ukochanej osoby.

5. Sfinks

Sfinks jest zwierzęciem, które odznacza się w szczególności tym, że jest bardzo czuły, wrażliwy, delikatny, jak również przyjazny. Kot ten rasy jest w stanie zarazić swoim optymizmem każdego członka rodziny. Oprócz tego, należy również zaznaczyć, że zwierzę to bardziej przywiązuje się do swojego opiekuna, niż do miejsca, w którym przebywa. Kot ten bardzo tęskni za obecnością człowieka, gdy choć na chwilę straci go z zasięgu swojego wzroku.

6. Kot amerykański krótkowłosy

Kot amerykański krótkowłosy charakteryzuje się tym, że jest niezwykle ciekawy świata. Bardzo lubi obserwować otoczenie, w którym przebywa. Oprócz tego, jest to kot, który potrafi porozumieć się z innymi zwierzętami przebywającymi w domu. Będzie też odpowiedni dla domów, w których mieszkają małe dzieci.

Dodaj komentarz