Przegląd popularnych gier e-sportowych

Przegląd popularnych gier e-sportowych

W ciągu ostatnich lat e-sport http://CsCenter.pl znacznie zyskał na popularności. Zjawisko, które kiedyś było traktowane jako ciekawostka dla fanów gier, teraz już praktycznie przez wszystkich traktowane jest bardzo poważnie. E-sport przynosi ogromne zyski, a zawodowi gracze bywają rozpoznawalni na całym świecie. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych gier e-sportowych, które cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie.

League of Legends

Ten tytuł jest to tego stopnia popularny, że w Stanach Zjednoczonych został uznany za pełnoprawny sport. League of Legends to gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), która oferuje krótkie pojedynki pomiędzy graczami na stosunkowo małych przestrzeniach. Fabuła gry została dostosowana do reguł gatunkowych i opowiada o fantastycznym świecie, w którym państwa postanawiają uniknąć globalnych konfliktów, a co za tym idzie rozwiązywać spory na niewielkich arenach.

StarCraft II

Kultowa gra strategiczna, która posiada również aspekty rozgrywki zręcznościowej. Jest to tytuł osadzony w realiach Science-Fiction. Poza ciekawą i wciągająca rozgrywką cechuje się również bardzo rozbudowanym uniwersum wykreowanego świata. W środowisku e-sportu popularne są turnieje StarCraft II, które oferują graczom nagrody rzędu do kilkuset tysięcy dolarów.

Counter Strike Global Offensive

Seria gier marki Counter Strike to pozycja, którą znają nawet osoby nie interesujące się e-sportem. Jeszcze parę lat temu klasyczny Counter Strike był tytułem, który musiał być zainstalowany na wszystkich komputerach w każdej kawiarence internetowej. Chociaż rozgrywka polega na strzelaniu do wroga, to wymaga taktycznego i przemyślanego działania nie tylko pojedynczego gracza, ale całej drużyny.

Overwatch

Dosyć młoda gra e-sportowa, która jednak bardzo szybko zdobyła ogromną popularność. Jest to dynamiczna i w miarę prosta w rozgrywce pierwszoosobowa strzelanka, która zachwyca wspaniałą grafiką i dynamiczną akcją. Ze względu na świeżość tytuł bardzo prawdopodobne jest, że Overwatch w kolejnych latach zdobędzie jeszcze większą ilość fanów.

Street Fighter V

Chociaż popularna seria konsolowych bijatyk często nie jest kojarzona z rozgrywką online, to jej piąta edycja umożliwia staczanie widowiskowych pojedynków z graczami z całego świata. Jak każdy tytuł z gatunku tak zwanych “naparzanek” wymaga od gracza dużego refleksu połączonego z szybkim podejmowaniem decyzji. Mimo prostej i mało urozmaiconej rozgrywki Street Fighter V to popularny tytuł na licznych mistrzostwach e-sportowych.

Dodaj komentarz