Pomysły na upominki dla gości weselnych

Pomysły na upominki dla gości weselnych

Wesele to dla większości najważniejsze przyjęcie w życiu. Przygotowania nierzadko trwają nawet kilka lat, a sam wieczór zapamiętuje się na całe życie. W tym ważnym dla nas dniu biorą udział nasi przyjaciele i rodzina. Warto żeby i oni zapamiętali tę noc jak najlepiej. Tradycja obdarowywania upominkami swoich gości w Polsce jest stosunkowo nowym pomysłem. Jednak coraz więcej młodych par się na niego decyduje. Podziękowania dla gości weselnych są bardzo istotnym elementem przyjęcia, można je wykonać właśnie przy pomocy drobnych upominków. Zobacz jakich.  

Upominki dla gości weselnych: szklane tubki

Szklane tubki, wyglądem przypominające probówki zatkane korkiem to oryginalny pomysł na upominek dla gości. Jednak nie same tubki wręczamy, ale z ciekawym i użytecznym środkiem. Probówki możemy wypełnić aromatyczną herbatą, suszonymi ziołami lub kwiatami. Suszona lawenda nie tylko pięknie pachnie, ale również bardzo estetycznie wygląda. W szklanej probówce możemy umieścić także sól do kąpieli, która dostępna jest w różnych kolorach. Tym sposobem możemy stworzyć wielobarwne i oryginalne upominki dla gości. Do tubki warto dołączyć małą karteczkę ze spersonalizowanymi podziękowaniami. 

Upominki dla gości weselnych: ciasto

Po weselnym przyjęciu nierzadko się zdarza, że zostają duże ilości jedzenia. W tym ciasta. Upominkiem w duchu zero waste mogą być kawałki ciasta, np. tortu weselnego. Oczywiście estetycznie zapakowanego. W sklepach dostępne są przeróżne eleganckie opakowania na wypieki, które będą bardzo dobrze wyglądać jako upominek. Pudełeczko przewiąż wstążką i dołącz do niego bilecik z podziękowaniami. Prezent dla gości weselnych gotowy. 

Upominki dla gości weselnych: świece 

Samodzielne wykonanie świeczek jest bardzo prostym zadaniem. Specjalny wosk do świec bez problemu można kupić. Świeczki można wykonać w małych szklanych słoiczkach lub specjalnie do tego przeznaczonych formach. Własnoręcznie wykonane świeczki można spersonalizować pod każdego gościa. Wybrać jego ulubiony zapach i dodać do wosku. Żeby urozmaicić wygląd świeczek możesz dodać do nich suszone kwiaty i owoce. Jeśli nie czujecie się na siłach, żeby samodzielnie wykonywać świeczki, to możecie kupić gotową wersję. 

Upominki dla gości weselnych: słodycze

Miłym gestem w ramach podziękowania dla gości jest przygotowanie upominków wypełnionych słodyczami. W tym celu możesz wykorzystać małe pudełeczko, bawełniany woreczek lub przezroczyste opakowanie, np. w kształcie gwiazdki i wypełnić je słodkościami.

Dodaj komentarz