Gdzie można spędzić noc sylwestrową?

Gdzie można spędzić noc sylwestrową?

Co roku stajemy przed tym samym dylematem – co robić w sylwestra? Jaką formę zabawy wybrać? Z kim pójść się bawić? A co najważniejsze – gdzie? Im wcześniej zdecydujemy się na miejsce, tym tańsze ono będzie. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się Beskidy, Czechy oraz śląskie miasta. Powodów jest kilka: niewysokie ceny, zakwaterowanie dostępne często nawet na ostatnią chwilę oraz po prostu wyśmienita zabawa.

Beskid Śląski to obszar stanowiący część Beskidów Zachodnich. Sylwester w Beskidzie Śląskim to niedroga impreza w iście góralskim stylu. Sylwester w Beskidach najczęściej jest wybierany przez mieszkańców Śląska z kilku prostych powodów: jest blisko, tanio, dobry dojazd. Miasta Beskidu Śląskiego zachęcają turystów do uprawiania sportów zimowych, warunki, które tam panują, są idealne dla narciarzy, snowboardzistów i wielbicieli sanek. Do najczęściej wybieranych miejscowości beskidzkich należą Bielsko-Biała, Węgierska Górka, Ustroń, Istebna, Brenna, Wisła, Szczyrk. Zwłaszcza dwa ostatnie miasta cieszą się ogromną popularnością. Obok Wisły i Szczyrku popularnością cieszy się także Muszyna, miejscowość położona w województwie małopolskim i słynąca z wód mineralnych. Wszystkie trzy miasta zachęcają turystów do aktywnego zimowego wypoczynku oraz spędzenia niesamowitego sylwestra.

Warto zastanowić się nad sylwestrową zabawą za granicą, np. w Czechach. Sylwester w Czechach jest niedrogi, a co ważniejsze, można sobie wszystko świetnie zorganizować samodzielnie, choć wiele katowickich oraz chorzowskich hoteli oferuje kilkudniowe wyjazdy sylwestrowe do Czech. Sylwester w Czechach może przyciągnąć fanów sportów zimowych. Góry po stronie czeskiej oferują mnóstwo atrakcyjnych szlaków i tras zjazdowych. Praga, czeska stolica, także ma wiele do zaoferowania. Zabawa sylwestrowa na ulicach Pragi lub w praskich klubach z pewnością będzie niezapomniana. O północy Czesi wychodzą z domów na ulice i place, gdzie składają sobie życzenia noworoczne, wznoszą toasty, bawią się do samego rana. Pragę warto odwiedzić na kilka dni, aby móc zwiedzić wiele fascynujących miejsc: Most Karola, Hradczany, Plac Wacława, Złotą Uliczkę, Miejski Dom Reprezentacyjny, miejsca związane z Franzem Kafką, praski metronom, wieżę telewizyjną z platformą widokową, Bramę Prochową, Galerię Narodową, Ratusz Nowomiejski oraz mnóstwo innych miejsc.

Co roku mile zaskakują Ślązaków i turystów organizatorzy sylwestra w Katowicach. Pod Spodkiem, jednym z największych plenerowych sylwestrów na Śląsku, mają miejsce koncerty, pokazy, występy kabaretów. Przez wiele lat katowiczanie bawili się przy śląskich szlagierach, w zeszłym roku jednak zorganizowany został koncert rockowy i wiele wskazuje na to, że ta linia zostanie zachowana.

Dodaj komentarz