Chodzenie na obcasach – czy warto?

Chodzenie na obcasach – czy warto?

Nierozłączny element garderoby każdej kobiety. Ulubiony pantofelek będący wisienką na torcie. Sprawia wrażenie dłuższych i wyszczupla nogi, spłaszcza brzuch i to wszystko bez jakichkolwiek morderczych ćwiczeń albo siłowni.

Wbrew pozorom, chodzenie na obcasach, wcale nie jest takie proste i wielu paniom stwarza ogromne kłopoty. Zatem jak chodzić, aby wyglądać seksownie, zgrabnie i poczuć się jak niejedna modelka na wybiegu u Gucciego?

Na początku zaczynamy od niedużych, szerokich obcasów…

Jeśli nigdy poprzednio nie posiadałaś szpilek na nogach, to niższy obcas będzie perfekcyjny. Z czasem nabrania wprawy, będzie można go zwiększyć. Trenując chodzenie na obcasach działasz, ażeby Twój staw skokowy zyskał odpowiedniej siły, byś była bezpieczna.

Dalszym krokiem będzie znalezienie cieńszego i większego obcasa, by potrenować umiejętność trzymania równowagi. Reguła jaka za każdym razem powinna być przestrzegana – pięta przytwierdzona do podeszwy, co daje wrażenie większej równowagi oraz komfortu.

Początkowo, wykonujemy niezbyt duże kroki, w metodę, w który nasze kolana nie będą uginały się bardziej niż zwykle. Stawiaj najpierw piętę potem palce, natomiast nogi trzymaj blisko siebie.

Nabywaj obuwie dobrej jakości idealnej do Twojej fryzury na studniówkę. Droższe z całą pewnością będą się trwalsze i wielokrotnie wygodniejsze. Warto zdawać sobie sprawę, żeby pilnować się podczas prowadzenia samochodu, chodzeniu krzywej nawierzchni lub chodnikach, które umieją być mokre i śliskie. Nie trudno jest o upadek, zatem uważajcie, aby chodzenie na obcasach nie skończyło się zwichnięciemskręceniem, lub złamaniem kostki.

Bez względu na to jakiej jakości i marki mamy obuwie i jak niesłychanie są one wygodne, nie zakładajmy ich bez przerwy. To także nieprzyjaciel naszego kręgosłupa oraz stóp.

Pamiętajcie, aby szczegółowo dopasować obuwie, a bez wątpienia poczujecie się kobieco.

Tags: fryzury na studniówkę, fryzury studniówkowe, studniówkowe fryzury

Grudzień 29th, 2011 | Tags: fryzury na studniówkę, fryzury studniówkowe, studniówkowe fryzury
Moda | Komentarze są wyłączone

Dodaj komentarz