Wynajem podnośników – w jakich sytuacjach będzie dobrym wyborem?

Wynajem podnośników – w jakich sytuacjach będzie dobrym wyborem?

Praca na wysokości to coś, czego w wielu branżach nie da się uniknąć, biorąc pod uwagę, jak wiele wysokich budynków i innych struktur wybudowano w ciągu ostatnich dekad. Jednocześnie wiąże się ona z wieloma zagrożeniami, więc powinna być wykonywana w maksymalnie bezpieczny sposób, przy wykorzystaniu nowoczesnych metod ochrony, zapewniających odpowiednią stabilność i przestrzeń roboczą.

Tradycyjne rusztowanie przyda się przy remoncie dachu domu jednorodzinnego, drabina przy wykonywaniu prostych prac na poziomie pierwszego piętra. Jeśli jednak mamy do czynienia z wyższymi budynkami, obie te opcje, a w szczególności zwykła drabina, będą mało wygodne lub niebezpieczne. Dodatkowo, rozstawienie rusztowania jest czasochłonne i kosztowne, co bywa problematyczne, kiedy trzeba wykonać jakąś czynność szybko. Trzeba jednak pamiętać, że poza tymi dwoma rozwiązaniami istnieje jeszcze możliwość wynajmu różnego rodzaju podnośników (m.in. koszowych, nożycowych). Tylko kiedy będzie ona dobrym wyborem?

W jakich przypadkach przydadzą się podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe mogą być wykorzystane do niezliczonej ilości prac budowlanych, konserwacyjnych, naprawczych i nie tylko. Choćby do budowy domu, odmalowywania nieruchomości, mycia okien, zakładania ozdób czy banerów reklamowych i nie tylko. W praktyce więc prędzej czy później konieczność wynajmu takiego podnośnika może się pojawić w bardzo dużej ilości branż. Jeśli chodzi o jego obsługę, to nie ma powodów do obaw, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć podnośnik od razu z operatorem.

Jeśli ktoś nie posiada takiej maszyny na własność, jest prawdopodobne, że wśród pracowników nie ma osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. Nie trzeba osobno zatrudniać czy wynajmować operatora do podnośnika – obecnie obie te kwestie, czyli zarówno samą maszynę, jak i jej obsługę można załatwić za pomocą jednej firmy. To wygodne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Co istotne, wyróżnia się kilka rodzajów podnośników koszowych, stworzonych z myślą o różnorodnych okolicznościach. Przykładowo, podnośniki przegubowe nie wymagają postawienia bezpośrednio pod obszarem pracy, więc przydadzą się w przypadku, kiedy to miejsce jest zastawione czymś, czego nie da się przesunąć. Z kolei podnośniki teleskopowe ustawia się dokładnie pod miejscem, do którego chce się dosięgnąć.

Możliwy jest wynajem krótkoterminowy oraz długoterminowy

W zależności od typu wykonywanej działalności i rozmiaru zlecenia, czasami podnośnik koszowy będzie jej potrzebny na bardzo krótki okres, a niekiedy będzie trzeba go zatrzymać w danym miejscu na dłużej.

Wbrew pozorom nie jest to problemem, ponieważ wypożyczalnie podnośników koszowych, takie jak na przykład http://rent-expert.pl/, elastycznie podchodzą do kwestii okresu wynajmu i indywidualnie ustalają parametry każdego zlecenia.

Dodaj komentarz