Wyprawka dla pierwszoklasisty – o czym musisz pamiętać

Wyprawka dla pierwszoklasisty – o czym musisz pamiętać

Początek roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego przez dzieci wiąże się z wieloma emocjami. Niektóre cieszą się, że w końcu pójdą do szkoły, inne wręcz przeciwnie. Niezależnie od tego jak reaguje twoje dziecko na pewno cieszy się z nowych przyborów i podręczników. Nawet jeżeli bardzo broniło się przed pójściem do szkoły, to jednak sytuacja, w której wszystkie maluchy pokazują sobie nawzajem zakupione rzeczy zawsze w jakimś stopniu rozładowuje stres i pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości. Czego tak właściwie potrzebują dzieci, by stać się prawdziwymi uczniami?

Wyprawka dla pierwszoklasisty – o czym musisz pamiętać

W skład wyprawki przede wszystkim wchodzą podręczniki. W zależności od wyboru wydawnictwa przez szkołę kupujemy odpowiednie książki. Nie może zabraknąć też zeszytów – w linię, kratkę i czystych. Oczywiście bardzo ważny jest plecak. Poza wyglądem, który przypadnie do gustu dziecku należy zwrócić uwagę na to, aby był dobrze dopasowany i równomiernie rozkładał ciężar, aby nie obciążać za bardzo kręgosłupa. Najlepiej też wybrać taki z grubymi szelkami na ramiona. W plecaku poza książkami i zeszytami musi zmieścić się piórnik. Tutaj wybór należy głownie do dziecka, ale ważne, żeby pomieścił on niezbędne przybory – kredki, ołówek, długopis, gumkę, linijkę, nożyczki, temperówkę, klej, mazaki. Poza wyposażeniem piórnika, potrzebne mogą być też farby, plastelina, blok rysunkowy i techniczny, teczki z gumką, bibuła. Pamiętaj o kupieniu śniadaniówki i bidonu, żeby dziecko zawsze miało przy sobie coś do zjedzenia i picia. Potrzebny jest też worek i obuwie na zmianę. Na lekcje wychowania fizycznego dodatkowo trzeba zaopatrzyć dziecko w wygodny strój gimnastyczny. A skoro jesteśmy przy ubraniach, to oczywiście nie można zapomnieć o stroju galowym, w którym twoje dziecko przywita nowy rok szkolny.

Lista zakupów

Zanim pójdziesz do sklepu sprawdź czy szkoła, do której będzie uczęszczało dziecko nie wywiesiła listy przedmiotów i przyborów lub nie podała takiej informacji na swojej stronie. Może się okazać, że potrzebujesz mniej lub więcej rzeczy niż te wyżej wymienione. Jeżeli szkoła takiej listy nie podała, to najlepiej sama najpierw ją sporządź, wtedy będziesz miała pewność, że w sklepie o niczym nie zapomnisz. Pamiętaj, że wyprawka szkolna to spory wydatek, zatem zaplanuj sobie budżet tak, abyś miała pewność, że na pewno starczy ci na wszystkie niezbędne rzeczy albo rozłóż sobie zakupy w czasie. Część możesz kupić na początku wakacji, a pozostałe rzeczy tuz przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dodaj komentarz