Protonmail – czy warto z niego korzystać?

Protonmail – czy warto z niego korzystać?

Protonmail to skrzynka pocztowa, którą powinien mieć na uwadze każdy, kto dba o bezpieczeństwo swoich danych. Jeśli obawiasz się, że ktoś niepowołany może mieć dostęp do Twoich wiadomości i na tej podstawie dostosowywać reklamy, które widzisz w internecie, to protonmail powinien znaleźć się w zasięgu Twoich zainteresowań. Protonmail jest bowiem skrzynką, która zapewnia pełną poufność korespondencji, dzięki mechanizmom kryptograficznym. Co jeszcze warto wiedzieć o protonmailu? Sprawdź!

Protonmail – najważniejsze informacje

Z protonmaila można korzystać zarówno za darmo, jak i za opłatą, która odblokowuje dodatkowe funkcje skrzynki. Skrzynka założona na protonmail jest prosta w obsłudze i żaden użytkownik nie powinien mieć problemów, aby się w niej odnaleźć. Główną funkcjonalnością jest to, że można z niej wysyłać zaszyfrowane wiadomości – zarówno do innych użytkowników usługi, jak i osób, które mają skrzynkę pocztową na innej platformie.

Jeśli szukasz sposobu na bezpieczne komunikowanie się w internecie i cenisz sobie prywatność swoich wiadomości, to protonmail powinien sprostać Twoim oczekiwaniom. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie cyfrowego bezpieczeństwa, aby móc korzystać z tej skrzynki.

Interfejs protonmaila

Desing protonmaila zasługuje na duże brawa, jest bowiem prosty i wygodny. Menu skrzynki jest bardzo intuicyjne i nie zawiera zbędnych funkcji. Z pewnością przypadnie to do gustu miłośnikom minimalizmu, którzy nie lubią mieć do dyspozycji zbyt wielu funkcji, które często spowalniają działanie całej skrzynki mailowej.

Każda osoba, która kiedykolwiek korzystała ze skrzynki mailowej, z łatwością zrozumie działanie protonmaila i po chwili będzie mogła wysyłać zaszyfrowane maile https://techpolska.pl/protonmail-czy-warto/.

Pakiety protonmail

Póki co, protonmail ma nam do zaoferowania 3 pakiety. Ze skrzynki możesz korzystać za darmo, jednak musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami. W wersji bezpłatnej możesz wysłać 150 wiadomości dziennie. Klasyczne konto zapewnia wsparcie, jednak jest ono limitowane.

Opcja „plus” ma 5 GB pojemności, pozwala na wymienienie tysiąca wiadomości dziennie i daje możliwość stworzenia nazwy maila z nazwą domeny. Do dyspozycji mammy też priorytetowe wsparcie, a to wszystko w cenie 4 euro za miesiąc. To całkiem uczciwa cena, zważywszy na funkcje i możliwości protonmaila.

Ostatnią ofertą jest tzw. Visionary, daje najwięcej możliwości i kosztuje 24 euro miesięcznie. Za tą opłatą możemy korzystać z 20 GB pojemności, mamy wsparcie 10 domen, wysyłamy wiadomości bez limitu i wcześniejszy dostęp do ulepszeń.

Dodaj komentarz