Pożyczka dla bezrobotnych – czy to możliwe?

Pożyczka dla bezrobotnych – czy to możliwe?

Mimo że stopa bezrobocia w Polsce jest stosunkowo niska, to trzeba pamiętać o tym, że dalej tysiące naszych rodaków nie może pochwalić się stałym zatrudnieniem. Niestety brak zatrudnienia wiąże się zazwyczaj z problemami finansowymi, które negatywnie odbijają się na osobie bezrobotnej. Takie osoby dysponują mniejszymi funduszami, jednak niekiedy dalej mają dość wysokie wydatki np. związane z utrzymaniem rodziny i domu. Dodatkowa gotówka mogłaby się w tym przypadku okazać niezbędna do tego, aby zachować płynność finansową. Jednak czy osoba bezrobotna może wziąć kredyt w banku lub pożyczkę w prywatnej firmie?

Kredyt dla bezrobotnych

Jak wiadomo, banki dość restrykcyjnie podchodzą do kwestii związanych z udzielaniem kredytów. Niezbędna jest w tym przypadku odpowiednia zdolność kredytowa, dochody, a także stała praca. Spełnienie wszystkich tych wymagań może być niemożliwe dla osoby bezrobotnej. Z tego względu banki zazwyczaj odmawiają udzielania kredytów takim osobom. Jest tak, ponieważ wiąże się to dla nich ze zbyt dużym ryzykiem. Warto wiedzieć, że substytutem dochodów z pracy nie mogą być świadczenia społeczne takie jak np. 500+. Kredyt dla bezrobotnych, którzy żyją z różnego rodzaju zasiłków i świadczeń nie jest więc możliwy i praktycznie żaden bank nie zdecyduje się na udzielenie pieniędzy takiej sobie.

Pożyczka dla bezrobotnych

Skoro już wiesz, że pożyczka dla bezrobotnych nie jest możliwa, to warto zastanowić się nad tym, czy można otrzymać pożyczkę, będąc bezrobotnym. Jak wiadomo, w takim miejscu łatwiej jest o otrzymanie dodatkowej gotówki. Instytucje pozabankowe maksymalnie upraszczają procedury ubiegania się o pieniądze i dopasowują się do swoich klientów. Pożyczka dla bezrobotnych https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-gotowkowa/ jest możliwa, a pożyczkodawcy biorą pod uwagę to, że bezrobotni mogą otrzymywać pieniądze. Taka osoba może pozyskiwać środki z: alimentów, świadczeń, pracy bez umowy, emerytury, renty czy też otrzymywać środki finansowe od rodziny. Bank nie bierze pod uwagę większości z tych „dochodów” jednak firmy pożyczkowe już tak. Oznacza to, że pożyczka dla bezrobotnych jest właściwie na wyciągnięcie dłoni i większość osób może o nią wnioskować.

Podsumowanie

Pożyczka dla bezrobotnych jest możliwa, wystarczy poszukać oferty, która jest dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Brak zatrudnienia wcale nie musi być przeszkodą do tego, aby otrzymać pieniądze. Jeśli posiadasz pieniądze z innych źródeł niż praca, to też masz szansę na dodatkowy zastrzyk gotówki.

Dodaj komentarz