3 najpopularniejsze mity na temat kredytów – nadal w nie wierzysz?

3 najpopularniejsze mity na temat kredytów – nadal w nie wierzysz?

Mimo wzrostu zainteresowania produktami bankowi dalej wielu Polaków ma niewielką wiedzę na temat finansów i bankowości. Rzadko kiedy decydujemy się na pogłębianie swojej wiedzy w tym zakresie, jeśli nie potrzebujemy akurat wsparcia finansowego ze strony banku. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ wiele pojęć bankowych rzeczywiście jest skomplikowana i nie ma potrzeby, aby zapoznawał się z nią zwykły kredytobiorca. Niestety niewiedza prowadzi bardzo często do powstawania mitów na temat kredytów, które są przekazywane i powtarzane przez wiele osób. Oto 3 najpopularniejsze mity na temat kredytów oraz wyjaśnienie jak jest w rzeczywistości.

Singiel z kredytem hipotecznym – to niemożliwe

Pierwszym, bardzo często powtarzanym mitem jest to, że singiel nie może otrzymać kredytu hipotecznego. Faktycznie na tego typu zobowiązanie decydują się zazwyczaj młode małżeństwa. Nie oznacza to jednak, że osoba, która nie jest w związku, nie może otrzymać od banku dużej dumy pieniędzy. To czy bank przyzna komuś kredyt, nie zależy bezpośrednio od stanu cywilnego, a zdolności kredytowej. Jeśli singiel ma dobrze płatną i stałą pracę, a do tego jego koszty utrzymania nie są wysokie, to ma bardzo duże szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego. W niektórych przypadkach to singiel ma większą zdolność kredytową niż małżeństwo z dziećmi, które ubiega się o podobny kredyt.

Kredyt otrzymują tylko osoby z umową o pracę na czas nieokreślony

Kolejnym mitem https://habzafinanse.com.pl/10-najczesciej-spotykanych-mitow-na-temat-kredytow/ jest to, że kredyty otrzymują jedynie osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Faktycznie banki preferują klientów, którzy posiadają taką umowę. Nie jest to jednak równoznaczne z tym że osoby pracujące na podstawie innych umów nie mają szans na kredyty – szczególnie te długoterminowe. Rynek pracy aktualnie ulega dużym przekształceniom. Nie tylko osoby, które posiadają umowę o pracę, mogą być rzetelnymi kredytobiorcami, którzy dobrze zarabiają. Bank bierze to pod uwagę i nie wyklucza osób, które pracują na umowę o dzieło, umowę zlecenie czy umowę o pracę na czas określony.

W oddziale banku znajdę lepsze oferty niż w internecie

Wiele spraw związanych z finansami możemy przenieść obecnie do internetu. Tak samo jest z kredytami, które aktualnie możemy zaciągać drogą elektroniczną. Udzielanie kredytu przez internet jest dla banku bardziej opłacalne, ponieważ jest tańsze. Oznacza to, że oferty internetowe mogą być korzystniejsze niż te, które znajdziemy w oddziale banku. Stwierdzenie mówiące o tym, że w internecie nie ma żadnych atrakcyjnych ofert, jest błędne.

Dodaj komentarz