Płytki z cegły rozbiórkowej na ścianie

Płytki z cegły rozbiórkowej na ścianie

Stara cegła dekoracyjna na ścianę i podłogę to jeden z największych hitów w dekoracji wnętrz. Płytki z cegły stosowane są zarówno w celach dekoracyjnych, jaki użytkowych. Szukasz płytek z cegły rozbiórkowej? Postaw na tradycyjny materiał dekoracyjny od renomowanego producenta. Dobrej jakości płytki z cegły są zawsze starannie oczyszczone z resztek tynku i starej zaprawy, a także odpowiednio przygotowane do ponownego użycia.

Gdzie pasuje cegła z rozbiórki?

Stara cegła formowana ręcznie jest autentyczna i wyjątkowa. Co więcej jej doskonałe parametry techniczne, a także niepowtarzalne i oryginalne barwy zapewniają mnóstwo możliwości aranżacji nie tylko wnętrz, ale również elewacji budynków.

Ozdobne płytki z cegły rewelacyjnie prezentują się m.in. na ścianie w salonie. Doskonale sprawdzą się również w kuchni, a także stworzą unikalny klimat w przedpokoju. Dekoracyjne płytki z cegły można więc spotkać praktycznie w każdym pomieszczeniu, w tym w łazience, sypialni, holu, a nawet na klatce schodowej. Zawsze prezentuje się świetnie, niezależnie od okoliczności. Widać w tym jej wielką uniwersalność.

Co więcej płytki ze starej cegły rozbiórkowej świetnie odnajdą się w lokalach komercyjnych, gdzie przeważa industrialny lub rustykalny styl. Wnętrza wykończone płytkami z cegły nabierają wspaniałego, zabytkowego sznytu.

Płytki z cegły jako niebanalny wykończenie Twojego wnętrza

Starą cegłę warto wziąć pod uwagę zarówno podczas budowy domu, jak i w trakcie generalnego remontu mieszkania czy nawet lekkiego odświeżenia. Dzięki zastosowaniu płytek z cegły rozbiórkowej można osiągnąć unikalny i wyjątkowo ciekawy efekt niewielkim nakładem sił i kosztów.

Stara cegła dekoracyjna w zestawieniu z białymi lub szarymi ścianami prezentuje się rewelacyjnie. Z kolei połączenie cegły utrzymanej w stylu retro z głęboką czernią ściany lub postarzanym drewnem z pewnością spodoba się miłośnikom historii.  Ilość pomysłów, które można zrealizować z wykorzystaniem płytek z cegły jest praktycznie nieograniczona. Efekty realizacji, gdzie zastosowano płytki z cegły rozbiórkowej są praktycznie zawsze piorunujące. Wnętrza mieszkań oraz elewacje budynków wykończone starą cegłą na długo zapadają w pamięć.

Zaufany dostawca

Wybierając płytki z cegły zawsze warto zwrócić uwagę na dostawcę. Tylko kupując od renomowanego producenta, można zyskać pewność, że stara cegła będzie najwyższej jakości. Jest to szczególnie ważne, jeśli stara cegła pochodzi ze zniszczonych budynków, które w przeszłości pełniły funkcję np. magazynów.

Dobrej jakości płytki z cegły które znajdziesz np na https://e-ceglanafantazja.pl/ powinny być bardzo dokładnie oczyszczone mechanicznie za pomocą procesu piaskowania oraz chemicznie. Pierwszy proces pozwala usunąć m.in. resztki pierwotnej zaprawy. Czyszczenie chemiczne z kolei pomaga się pozbyć potencjalnych grzybów, drobnoustrojów lub mikroskopijnej flory zamieszkującej stare budynki.

Aby dokonać właściwego wyboru, warto sprawdzić jakie jest miejsce pozyskiwania cegły na nasze płytki, a nawet pobrać próbkę z palety gotowej do dystrybucji.

 

Dodaj komentarz