Najlepsze fryzury dla owalnej twarzy

Najlepsze fryzury dla owalnej twarzy

Jeśli masz owalną twarz to jesteś szczęściarą! Do tego kształtu twarzy pasuje niemal każda fryzura. Jednak niektóre są dla Ciebie raczej nie wskazane, ponieważ mogą optycznie wydłużyć, i tak już pociągłą, twarz. Dlatego aby uzyskać zniewalający wygląd wybieraj raczej te, które polecają eksperci.

Fryzura w stylu pixie

Bardzo krótkie cięcie w stylu pixie to odważny wybór, ale jeśli zależy Ci na bardziej delikatnym wyglądzie możesz zostawić nieco dłuższe pasma na czubku głowy. Użyj okrągłej szczotki podczas suszenia włosów. Grzywkę zaczesz na jedną stronę. Nada to całej fryzurze delikatności.

Grzywka

Jeśli chciałabyś poeksperymentować z grzywką pamiętaj, że nie może być ona zbyt krótka. Do owalnej twarzy pasuje bowiem dłuższa grzywka, której pasma opadają delikatnie na oczy. Podczas suszenia użyj okrągłej szczotki, aby dokładnie ją wymodelować. Na koniec utrwal grzywkę lakierem do włosów.

Jednostronny niski kucyk

Niski kucyk wyeksponuje rysy Twojej twarzy. Wygląda elegancko i co najważniejsze, jest bardzo prosty do upięcia. Aby dodać fryzurze objętości natapiruj je delikatnie na czubku głowy przed ich upięciem. Na zakończenie użyj lakieru aby utrwalić fryzurę i dodać jej blasku.

Postrzępiony lob

Lob (trochę dłuższy bob) z delikatnym strzępieniem optycznie poszerza twarz na wysokości linii szczęki i wzdłuż kości policzkowych. Postrzępiona fryzura doda Twojemu wyglądowi zarówno wyrazistości i delikatności. Nie wymaga przy tym zbyt dużo codziennej stylizacji.

Proste cieniowane włosy

Osoby z owalną twarzą powinny unikać długich włosów, które mają prostą linię cięcia. Dodaje to ich wyglądowi ciężkości oraz nienaturalnie wydłuża twarz. Dlatego jeśli marzą Ci się długie proste włosy, weź przykład z Jennifer Aniston, której włosy są wycieniowane już od podbródka.

Fale

Aby zrównoważyć proporcje twarzy owalnej należy zbudować objętość włosów wzdłuż boków twarzy. Idealnie nadają się do tego fale, które rozpoczynają się od wysokości kości policzkowych i delikatnie podkreślają ich strukturę.

Przedziałek pośrodku

Chociaż w przypadku owalnej twarzy styliści zalecają robienie przedziałka z boku, to w przypadku dobrze wystylizowanych włosów, przedziałek pośrodku również się sprawdzi. Jeśli chcesz mieć taki właśnie przedziałek, podczas stylizacji musisz poświęcić trochę więcej czasu dolnej części włosów. Wymodeluj je za pomocą okrągłej szczotki tak, aby podwinąć końce do środka. Na zakończenie możesz nałożyć na końcówki ochronne serum, aby zyskać dodatkowy połysk. Niezależnie od tego jaką fryzurę wybierzesz nie możesz bowiem zapominać o pielęgnacji. Dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów nadadzą twojej fryzurze blasku, świeżości i uroku. Bez tego nawet najlepiej dobrana fryzura nie będzie idealna.

Dodaj komentarz