Komunijne dodatki dla chłopców i dziewczynek – jakie wybrać?

Komunijne dodatki dla chłopców i dziewczynek – jakie wybrać?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka oraz jego rodziny. To moment, do którego przygotowania trwają najczęściej wiele miesięcy i składa się na niego wiele elementów. Jednym z nich jest wybór idealnego stroju na tę okazję, a także dodatków, które mają być dopełnieniem całej stylizacji. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy oprócz tradycyjnej białej alby mogą bowiem założyć dodatkowe elementy stroju. Zobacz, w jaki sposób można ożywić skromną stylizację, zachowując jednocześnie smak i szanując charakter tej uroczystości.

Wianki komunijne dla dziewczynek

Stroje do komunii dla dziewczynek można w prosty sposób urozmaicić za pomocą dziewczęcego wianka. Może być on wykonany z żywych kwiatów lub materiału i lśniącej biżuterii. To jaki wianek powinien znaleźć się na głowie dziewczynki, zależy w dużej mierze od wyglądu alby bądź sukienki, którą ubiera na komunię. Prostą, skromną albę można bowiem ożywić za pomocą biżuteryjnego wianka, a zdobną sukienkę podkreślić jedynie naturalnym wiankiem z białych kwiatów.

W sklepach z odzieżą komunijną oraz dodatkami można znaleźć wiele rodzai wianków komunijnych. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście wianek z materiału lub biżuterii, ponieważ nie zwiędnie w przeciwieństwie do tego z prawdziwych roślin. Wianek nada każdej dziewczynce uroku oraz dziewczęcego blasku dlatego jest to idealny dodatek do stroju komunijnego.

Buty komunijne dla chłopców

Jeśli chodzi o strój dla chłopców, to warto zwrócić uwagę na taki element jak obuwie. Powinno być ono eleganckie i czyste. Buty wizytowe wiązane na sznurówki są najczęstszym wyborem, a ich zaletą jest to, że dziecko będzie mogło je założyć jeszcze na kilka różnych okazji. Ważne jest jednak to, aby ich rozmiar był odpowiednio dobrany, ponieważ obtarcia mogłyby sprawić, że dziecku ciężko się będzie chodzić w takim obuwiu.

Okrycia komunijne dla dziewczynek

Pogoda bywa zmienna, dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność i przygotować dla dziecka okrycie wierzchnie. Dla dziewczynki może to być pelerynka, sweterek lub płaszczyk. Możliwości jest naprawdę sporo, a producenci ubrań komunijnych mają nam do zaoferowania wiele rodzai pięknych okryć. W przypadku chłopców warto zaopatrzyć się w marynarkę, która przyda się podczas chłodniejszych podmuchów wiatru.

Okrycie komunijne nie musi być bardzo grube. Maj, w którym odbywa się większość komunii, jest zazwyczaj bardzo ciepły i nie trzeba obawiać się mrozu. Chodzi o to, aby w razie potrzeby np. w chłodnym Kościele dziecko mogło się okryć eleganckim dodatkiem.

Dodaj komentarz