Jak zadbać o skórę trądzikową?

Jak zadbać o skórę trądzikową?

Wydawać by się mogło, że trądzik dotyczy tylko nastolatków. Okazuje się jednak, iż wiele dorosłych osób zmaga się z wypryskami, zaskórnikami, grudkami, czy wykwitami na twarzy. Takie zmiany skórne są bezpośrednim sygnałem, że powinno się wprowadzić do swojej codziennej rutyny zabiegi pielęgnacyjne do takiego rodzaju skóry. Na czym polega pielęgnacja skóry trądzikowej?

Poranna pielęgnacja skóry z trądzikiem

Cera trądzikowa to cera tłusta, która wydziela nadmierną ilość sebum. W związku z tym, powinno się szczególnie oczyszczać codziennie rano skórę twarzy z trądzikiem. Stosowanie oczyszczającego żelu lub pianki pozwoli na przygotowanie cery do przyjmowania kolejnych kosmetyków i nałożenia makijażu.

W celu przywróceniu naturalnego pH skórze warto stosować tonik. Należy jednak unikać produktów z dodatkiem alkoholu, ponieważ mają one skłonność do nadmiernego wysuszania skóry. Nie poleca się również stosowania toników z kwasami i substancjami złuszczającymi podczas porannej rutyny pielęgnacyjnej.

Specjaliści rekomendują stosowanie do cery trądzikowej serum oraz kremu nawilżającego na dzień o lekkiej formule. Dobry krem charakteryzuje się szybkim wchłanianiem i nie pozostawianiem filmu na skórze. Zapobieganie powstawaniu przebarwień trądzikowych jest możliwe poprzez stosowanie kremu z filtrem UV.

Sprawdź: https://www.ducray.com/pl-pl

Wieczorna pielęgnacja skóry trądzikowej

Podstawą wieczornej pielęgnacji powinien być dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry twarzy z resztek makijażu i zanieczyszczeń. Bagatelizowanie tego punktu może spowodować zwiększenie się ilości wyprysków skórnych. Przynajmniej 1- 2 razy w tygodniu powinno się również przeprowadzić peeling skóry w celu złuszczeniu naskórka. Najlepszym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny, ponieważ w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie przenosi zanieczyszczeń i bakterii.

Wieczorem również warto nałożyć na cerę krem nawilżający. Z powodzeniem sprawdzi się ten sam produkt, który stosuje się na dzień, ale można zdecydować się także na krem o bogatszej formule. Składniki aktywne, które można znaleźć w takich kremach to między innymi: olejek z drzewa herbacianego, cynk, czy węgiel aktywny.

Dodaj komentarz