Holowanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów – jak zrobić to dobrze?

Holowanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów – jak zrobić to dobrze?

Samochód z automatyczną skrzynią biegów to duża wygoda podczas jazdy. Niestety specyficzna budowa przekładni może powodować problemy podczas holowania. Samochody z tak zwanym automatem należy holować w inny sposób niż te tradycyjne z manualną skrzynią biegów. W innym przypadku podczas nieprawidłowego holowania mogłoby dojść do uszkodzenia skrzyni, co jak wiemy – nie jest tanią usterką. Jak poprawnie holować samochód za automatyczną skrzynią biegów i kiedy lepiej zadzwonić po pomoc drogowa Magdeburg?

Holowanie automatu – krok po kroku

Z racji tego, że coraz więcej osób jeździ samochodami z automatyczną skrzynią biegów, powinniśmy wiedzieć jak poprawnie je holować. Prowadzenie takim samochodem jest komfortowe i docenią to szczególnie osoby, które od zawsze nie lubiły zmieniać biegów lub miały z tym problem. Jeżdżąc automatem, nie będziemy musieli się już tym przejmować, a samochód zrobi to za nas. Jednak automat, tak jak każde inne auto nie jest bez wad i też czasem może się zepsuć lub nagle zatrzymać w środku trasy. Co wtedy? Otóż mamy dwa rozwiązania.

Po pierwsze możemy wraz z innym kierowcą odholować auto na lince. Trzeba jednak pamiętać, że robi się to inaczej niż w przypadku tradycyjnych samochodów. Automat trzeba holować na włączonym silniku, a dźwignia do redukcji biegów powinna znajdować się na pozycji „N”. Nie można także przekraczać prędkości, która zalecana jest przez producenta auta – najczęściej jest to 50 km/h. Na terenie zabudowanym i tak nie możemy przekraczać prędkości 30 km/h, ale warto o tym wiedzieć, holując poza obszarem zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość holowania wynosi już 60 km/h.

Samochodów z automatem nie można też holować na długich dystansach. Powyżej 50 km auto mogłoby zacząć się psuć, co mogłoby nas sporo kosztować u mechanika. Dodatkowo ich napędzana oś nie powinna stykać się z ziemią, co jest praktycznie niewykonalne, holując na lince z innym samochodem. Właśnie dlatego lepiej jest zadzwonić po pomoc drogową – jeśli potrzebujesz jej w Niemczech, to pomoc drogowa Magdeburg będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas holowania Twój samochód nie ulegnie jeszcze większej awarii, to lepiej zrezygnuj z tradycyjnej linki. Pomoc drogowa posiada specjalne narzędzia, które sprawią, że samochód z automatem zostanie przetransportowany w bezpieczny sposób. Nie będzie też narażony na dodatkowe usterki, których naprawa mogłaby nadwyrężyć Twój portfel. Nie warto więc oszczędzać na pomocy profesjonalistów i lepiej wezwać ich na miejsce zdarzenia.

Dodaj komentarz