Czym dostać się na lotnisko — taxi, bus czy komunikacja miejska ?

Czym dostać się na lotnisko — taxi, bus czy komunikacja miejska ?

Lot samolotem jest jednym z najszybszych sposobów podróżowania. Dotarcie jednak na lotnisko bywa czasem problematyczne i zajmuje wiele czasu. Czym zatem dostać się na lotnisko komfortowo, szybko i tanio ? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu wraz z przydatnymi wskazówkami.

Taxi

Pierwszym i zdecydowanie najwygodniejszym sposobem jest taksówka. Komfort, szybkość i możliwość zabrania dużej ilości bagażu, stawia ją na pierwszym miejscu. Bardzo korzystnym elementem tego rozwiązania jest też szybkość. Jazda autem osobowym zapewnia najkrótszy czas dostania się do celu. Minusem tego wyboru jest cena. Jest ona najwyższa spośród wszystkich sposobów. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z takich aplikacji jak Uber, MyTaxi czy BlaBlaCar.

Busy transferowe

Busy transferowe są złotym środkiem i dobrym kompromisem między wygodą taxi a atrakcyjnymi cenami z komunikacji miejskiej. Działają one na wszystkich lotniskach i w miastach mają specjalne przystanki, które są specjalnie oznaczone. Przed podróżą można zarezerwować miejsce lub udać się bezpośrednio na przystanek. Duża liczba kursów sprawia, że busy odjeżdżają co kilkanaście — kilkadziesiąt minut.

Plusem takiego rozwiązania jest wygoda, gdy podróżujemy w wygodnych warunkach. Busy są przeważnie klimatyzowane, a wygodny fotel pozwala komfortowo dotrzeć do celu. Bardzo atrakcyjne są również ceny. Dużo niższe niż taxi i tylko nieco wyższe od komunikacji miejskiej sprawiają, że busy transferowe mają doskonały stosunek jakości do ceny.

Komunikacja miejska — autobus i pociąg

Komunikacja miejska to jeden z najpopularniejszych sposobów docierania na lotnisko. Obecna we wszystkich miastach, tania oraz mająca dobrą siatkę połączeń. Zapewnia ona najmniejszy komfort, gdyż czasami zdarza się, że będziemy musieli stać w autobusie lub pociągu, choć jest to rzadka sytuacja. Oprócz plusów rozwiązanie to ma także kilka minusów. Pierwszym z nich jest czas podróży. Jest on dłuższy od taxi lub busa, które nie zatrzymują się na tyłku przystankach. Dodatkowo sprzedaż biletów w autobusie może nieco opóźnić cały kurs.

Rozwiązania takie można wybierać, jeśli jedziemy na lotnisko zwiedzić je, odebrać kogoś lub wybieramy się dużo wcześniej, z bezpiecznym marginesem czasowym. Często opóźnienia znane z miejskich sytuacji mogą zdarzyć się również i na takim kursie co nie jest pożądane w przypadku lotu samolotem.

Dodaj komentarz