Kardia Mobile 6L – szybkie i samodzielne badanie EKG Twojego serca

Kardia Mobile 6L – szybkie i samodzielne badanie EKG Twojego serca

Serce to zaraz po mózgu najważniejszy organ naszego ciała. To właśnie ono jest swoistą pompą krwi, która bije niezmiennie 24 godziny na dobę. Częstotliwość pracy serca u zdrowej osoby wynosi około 60-90 uderzeń na minutę. Czasem jednak rytm się zmienia – podczas snu jest niższy, a w trakcie wykonywania aktywności fizycznej wyższy. Jeśli jednak zaczyna pracować nietypowo, to jest to powód do zmartwień. Wówczas warto sięgnąć po Kardia Mobile 6L https://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/ – niewielki i przenośny aparat, który możesz zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Urządzenie niemal natychmiast wykona pomiar pracy serca i umożliwi Ci przesłanie otrzymanego wyniku do Twojego lekarza.

Przenośny aparat EKG – parametry techniczne urządzenia

Urządzenie Kardia Mobile 6L to praktyczny, przenośny aparat, który spełnia standardy medyczne. Dzięki niemu możesz szybko, bezpiecznie i samodzielnie wykonać badanie EKG, którego wynik zapiszesz w aplikacji mobilnej na telefonie lub tablecie. Niewielkie urządzenie, którego wielkość jest nie większa niż karta płatnicza, posiada sześć odprowadzeń EKG, które umożliwiają dokonanie zapisu fal z odprowadzeń: I, II, III, aVL, aVR, a także aVF.

Aparat wykonuje aż 300 próbek na sekundę, natomiast czas nagrywania wynosi od 30 sekund do maksymalnie 5 minut. Oprócz tego urządzenie wyposażone zostało także w:

  • 10 mVszczytowy zakres dynamiki wejściowej;
  • trzy elektrody ze stali nierdzewnej o wadze 24 gramów;
  • technologię Bluetooth LowEnergy, która pozwala na bezprzewodowy zasięg do 1 m;
  • baterię plastylkową3V CR2016.

Urządzenie jest przy tym w stanie pracować nawet 200 godzin. Może z niego korzystać więcej niż jedna osoba. Natomiast aplikacja, która monitoruje i zapisuje wyniki pomiarów, umożliwia ich wysłanie do lekarza. Dzięki temu możliwe jest postawienie trafnej diagnozy i wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

Dlaczego warto zainwestować w przenośny aparat do badania EKG?

Przenośny aparat do pomiaru EKG to spora wygoda dla osób, które podejrzewają u siebie zaburzenia pracy serca. Sprawdzi się on szczególnie wtedy, gdy klasyczne gabinetowe badanie EKG nie wyłapało żadnych nieprawidłowości, podobnie jak całodobowe podłączenie do aparatury Holtera EKG. Wynika to z możliwości użycia własnego aparatu wtedy, gdy Twoje serce zacznie bezpodstawnie spowalniać lub przyspieszać.

Kardia Mobile 6L jest w stanie sprawdzić, czy rytm pracy Twojego serca jest prawidłowy, a także czy występuje w nim np. migotanie przedsionków. Wczesna i skuteczna diagnoza tego typu problemów jest niezwykle ważna, ponieważ można w porę przeciwdziałać udarom, które mogą być konsekwencją niezdiagnozowania problemu.

Dodaj komentarz