Kupno mebli przez internet – czy jest się czego bać?

Kupno mebli przez internet – czy jest się czego bać?

Gdzie najwygodniej kupować meble gabinetowe? Gdzie spotkamy się z ich największym wyborem oraz najkorzystniejszymi cenami? Czy lepszą opcją są zakupy w sklepie stacjonarnym, czy może łatwiej i przyjemniej kupować meble przez internet?

Na początek trzeba wyjaśnić, że największe polskie firmy meblarskie, specjalizujące się w meblach użytkowych wykonują je na konkretne zamówienie. Bardzo rzadko można zakupić gotowe meble wprost z magazynu. Dlaczego? Ponieważ liczba dostępnych wariantów jest tak duża, że nie ma fizycznej sposobności wykonania ich wszystkich naraz, a następnie bardzo kosztownego magazynowania. Dodatkowo, w zależności od potrzeb każdego klienta, meble mogą się różnić wymiarami, kolorami i fakturami oklein, a także rodzajem okuć.

Zaletą kupowania mebli biurowych przez internet, jest bardzo duża łatwość o poznaniu całej oferty producenta. Sklepy stacjonarne często posiadają tylko niewielkie ekspozycje, na których znajduje się jeden lub dwa produkty z całej serii. Nie zawsze dysponują również najnowszymi katalogami znanych firm, jak Antrax czy Unique, które są niewątpliwymi liderami w produkcji mebli użytkowych w Polsce.

Zamawianie mebli biurowych przez internet, wiąże się również z możliwością uzyskania znacznie niższej ceny. Różnice pomiędzy sklepami internetowymi i stacjonarnymi mogą dochodzić często 20 lub 30 procent. Przy zamówieniach, których wartość przekracza kilka tysięcy złotych, daje to naprawdę wielkie różnice. Niektórzy klienci mogą mieć obawy o to, jak zostaną dostarczone meble biurowe kupione przez internet. Tak naprawdę nie ma żadnych powodów do niepokoju. Czołowi producenci – Unique lub Antrax posiadają własne zaplecze logistyczne i to oni realizują dostawy produktów do klienta. Procesem dostawy może również zająć się sklep, w którym zamówienie zostało złożone. Aktywnie i na co dzień współpracują oni z dużymi firmami kurierskimi oraz transportowymi, dzięki czemu są w stanie zapewnić szybką i bezpieczną dostawę mebli na terenie całego kraju w bardzo korzystnej cenie.

Dodaj komentarz