Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Jak wybrać grzejnik do łazienki?

grzejniki łazienkowe

Przy urządzaniu łazienki skupiamy się najczęściej na sanitariatach, ich wyglądzie, funkcjonalności. Jest jeszcze jeden element łazienki, który jest nawet ważniejszy niż piękna wanna, czy funkcjonalna umywalka. Aby kąpiel była przyjemna, a poranna toaleta przebiegała w miłym nastroju, to w łazience musi być przytulnie i ciepło. Zapewnią nam to grzejniki łazienkowe, których wybór jest bardzo duży, a ich funkcja nie ogranicza się już tylko do dawania ciepła.

Rodzaje grzejników łazienkowych

Zamiast zwykłych kaloryferów możemy zamontować grzejniki wodne, które ogrzeją łazienkę. Podłącza się je do instalacji centralnego ogrzewania, jednak działają tylko w sezonie grzewczym. Poza tym sezonem nie będzie można z nich skorzystać. Mogą mieć zamontowany zawór termostatyczny, dzięki któremu możemy regulować temperaturę  w pomieszczeniu.
Gdy zdecydujemy się na grzejniki wodno-elektryczne, będziemy mogli z ich ciepła korzystać przez cały rok. Mają dodatkowo wbudowaną grzałkę elektryczną, która zapewni ciepło, gdy odłączymy centralne ogrzewanie. Sprawdzi się ta opcja szczególnie jesienią lub późną wiosną, gdy na dworze z robiło się zimno.

Najprostsze w zamontowaniu są grzejnik elektryczne, gdyż wystarczy podłączyć je do gniazdka. Ich moc nie jest duża i nadają się do dogrzania łazienki, jako dodatek, aby wysuszyć pranie, czy nagrzać bezpośrednio przed kąpielą.

Na jakie parametry grzejnika zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniego grzejnika najpierw trzeba określić wielkość pomieszczenia, w którym będzie się znajdować i oczekiwaną temperaturę. Wybieramy moc, ponieważ im większa moc, tym większą temperaturę będziemy mogli osiągnąć. Zwracamy uwagę na typ podłączenia, jaki mamy w domu i wybieramy odpowiednią lokalizację, tak aby grzejnik nie był zasłonięty i mógł swobodnie oddawać na m ciepło.

Czy grzejnik łazienkowy może być dekoracją?

Szeroka gama kolorystyczna sprawa, że doskonale wpisują się w każdą łazienkę. Grzejniki łazienkowe już nie muszą być białe, dopasujemy je do koloru szafek czy ściany. Mogą spełniać funkcję dekoracyjną, nie tylko ze względu na kolor, ale i fason. Już nie tylko prostokątne, ale i owalne, okrągłe o kształtach nieregularnych, ażurowe wykorzystywane jako ścianki działowe. Dziś grzejniki łazienkowe wyglądają jak dostojne lustra czy eleganckie obrazy, a dowolne nadruki dopasowane indywidualnie do klienta. Projektanci chętnie wykorzystują ich różnorodność, aby podkreślić charakter łazienki.

Wybierając odpowiedni grzejnik łazienkowy, możemy mieć ciepło przez cały rok. Oprócz tego piękną dekoracje na ścianie i funkcjonalne uchwyty do suszenia ręczników. Dziś nie ma już ograniczeń, tylko fantazja projektantów i zasobność portfela decydują o ostatecznym ich kształcie.

Dodaj komentarz