Przytulny sposób na aranżacje pokoju dziennego w stylu industrialnym

Przytulny sposób na aranżacje pokoju dziennego w stylu industrialnym

Przytulny sposób na aranżacje pokoju dziennego w stylu industrialnym

Wiele osób nieznających się zbytnio na aranżacji wnętrz są sceptycznie nastawieni do dekoracji w mieszkaniu w stylu industrialnym. Bardzo często styl ten jest odrzucany na samym początku ze względu na stereotyp o tym, że wnętrze industrialne jest w zimnym i „sztywnym” klimacie, albo zakładają, że nie będzie pasował do reszty pomieszczenia. Na samym początku trzeba zdać sobie sprawę, że styl loftowy wykracza poza zwykłą stal i beton. Kto powiedział, że nie można łączyć industrialnych elementów z drewnianymi ciepłymi dekoracjami? Zwiększy to w znaczny stopniu przytulność całego wnętrza i stworzy elegancki i rustykalny a zarazem ciepły i przytulny pokój dzienny, sypialnie czy nawet kuchnie i jadalnie. Jednym ze świetnym pomysłów na stworzenie takiego wnętrza są tapety imitujące beton.  Jest to świetny sposób na osiągniecie odrobiny surowej stylistyki w naszym mieszkaniu. Postaramy się przekonać Cię, że dzięki odpowiedniej równowadze wśród dekoracji można osiągnąć ciekawą i przytulną odmianę stylu industrialnego w pokoju dziennym.

Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym – betonowe imitacje

Inspiracje dla twoich ścian w pokoju dziennym mogą rozwiać wiele wahań jeżeli chodzi o dekorację tego pomieszczenia. Świetnym akceptem w takim wnętrzu będzie na pewno tapeta ścienna imitująca cegłę. Doda do pokoju odrobinę staroświeckiego, a zarazem eleganckiego akceptu. Według naszej opinii pozostalibyśmy raczej przy dekoracji wyłącznie jednej centralnej ściany, aby efekt nie był zbyt przytłaczający. Jest to element dekoracyjny, który z jednej strony daje dużo poczucia styli loftowego, jednak nie jest zbyt męczący i nużący oko. Na tego typu ścianie warto zainwestować również w plakaty lub ramki ze zdjęciami. Pozwoli to optycznie zwiększyć trójwymiarowość ściany, a zarazem ściana nie będzie nudna.

Dlaczego tapeta imitująca?

Obecna nowoczesna technologia, której używają najwięksi producenci tapet pozwalają na stworzenie tapet ściennych imitujących różne materiały, które niemal w 100% w dotyku i wyglądzie przypominają prawdziwe, często dużo droższe materiały. Jednym z przykładów będą na pewno tapety imitujące jedwab, struktury tkanin czy betonu architektonicznego czy cegły. Tapeta ma tu dużą przewagę ze względu na prosty montaż i demontaż. Jeżeli zdecydowalibyśmy się pokryć ścianę prawdziwym trawertynem czy cegłą – kosztowałoby to nas zdecydowanie więcej oraz późniejszy demontaż jest dużo trudniejszy, ponieważ niejednokrotnie trzeba kuć całą ścianę. Wiele tapet z półki średniej i wyższej zapewniają niemal pełne odwzorowanie prawdziwych materiałów. Jeżeli chcesz w szybki i prosty sposób odmienić swój salon, pokój dzienny, biuro czy kuchnie wybierz jedną ze wspaniałych tapet imitujących beton i cegłę i ciesz się współczesnym i nowoczesnym wyglądem pomieszczenia. Wybór jest ogromny – zobacz gładkich i wypukłych tapet imitujących beton w przeróżnych odcieniach szarości, które pasują do niemal każdego schematu kolorystycznego w twoim wnętrzu.

Dodaj komentarz