Odzyskiwanie danych przy pomocy programu DMDE

Odzyskiwanie danych przy pomocy programu DMDE

Jeżeli zastanawiasz się co zrobić jeżeli usunąłeś lub usunęłaś istotna dla Ciebie pliki z nośnika danych to ten artykuł jest dla Ciebie! Jeżeli tylko powodem utraty danych nie jest uszkodzenie mechaniczne, na przykład zalanie lub zgniecenie nośnika danych, a do utraty ważnych dla nas danych doszło w wyniku przypadkowego usunięcia folderów lub plików przez nas lub osobę trzecią to istnieje sposób, aby utracone z pozoru na zawsze dane odzyskać. I wcale nie trzeba polegać na specjalistycznej wiedzy właścicieli firm, które specjalizują się w odzyskiwaniu danych. Wystarczy zapoznać się z krótkim opisem darmowego programu DMDE, który umożliwi nam odzyskanie utraconych danych całkowicie za darmo. No może będziemy musieli wykazać odrobinę chęci i poświęcić kilka wolnych chwil. Ale jest to absolutnie całkowity koszt, który musimy pokryć za odzyskanie naszych utraconych danych! Czy to dużo? Niech każdy odpowie sobie na to pytanie w swoim sumieniu.

odzyskiwanie danych

Pierwszym krokiem jaki musimy uczynić, aby odzyskać nasze utracone dane, jest podłączenie dysku przenośnego, pendrive ’a lub karty pamięci do naszego komputera. Następnie należy pobrać program DMDE w wersji testowej ze strony producenta. W kolejnym kroku program należy rozpakować oraz w związku z faktem, iż program nie wymaga instalacji, wystarczy go włączyć używając uprawnień administratora. Po wyborze preferowanego języka, używanego przez program oraz akceptacji licencji, należy wybrać dysk, z którego chcemy odzyskać utracone dane. Wybieranie jest intuicyjne i nie powinno nikomu sprawić problemu. Następnie następuje skanowanie naszego dysku lub innego nośnika pamięci w poszukiwaniu uszkodzonych lub utraconych danych. Program tworzy kopię sektorów we wskazanym przez nas miejscu na dysku twardym. Warto mieć na uwadze, że należy posiadać miejsce na dysku twardym odpowiadające maksymalnej pojemności naszego uszkodzonego nośnika danym, aby mieć pewność, że odzyskane zostanie sto procent pożądanych danych. W następnym kroku możemy już przeglądać wszystkie dane znajdujące się na naszym nośniku danych. Możemy wybrać dane, które chcemy odzyskać i w sposób transparentny zapisać je na naszym dyski twardym. Na koniec całej operacji pozostaje nam tylko cieszyć się z odzyskanych danych!

Warto mieć na uwadze, że opisano tu tylko darmową wersję programu DMDE. Pełna wersja daje nam o wiele większe możliwości i tylko od nas zależy czy chcemy z nich skorzystać i cieszyć się z możliwości odzyskiwania praktycznie wszystkich utraconych danych.

Dodaj komentarz