Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego

Fotografia ślubna to wyjątkowa pamiątka ślubu. Bardzo często młoda para do uroczystości zaślubin przygotowuje się długi okres czasu, niekiedy jest to nawet kilka lat. W tym czasie narzeczeni muszą dokonać wyboru sali balowej, co niekiedy nie jest wcale łatwym zadaniem.

Na rynku weselnym funkcjonuje bowiem bardzo dużo miejsc gdzie organizatorzy oferują usługę wynajęcia sali oraz podania posiłków. Większość tych miejsc to w obecnych czasach nowoczesne klimatyzowane pomieszczenia przygotowane specjalnie pod przeprowadzenie wykwintnych bankietów. Innym dylematem jest wybór muzyki.

Może pojawiać się wątpliwość czy postawić na orkiestrę grającą żywą muzykę przy użyciu profesjonalnych instrumentów czy na didżeja. Wiadomo, że młodzi ludzie preferowali by to drugie rozwiązanie jednak orkiestra to rozwiązanie które spodoba się starszemu pokoleniu, pyzatym taki wybór stwarza w zabawie weselnej trochę inny klimat. Komuś kto mógłby sądzić że orkiestra to trochę staromodne ujęcie tematu, należy zwrócić uwagę że obecnie działające zespoły muzyczne to grupy wokalno instrumentalne mające w swej ofercie bardzo różnorodny i ambitny repertuar, w skład którego wchodzą sprawdzone przeboje polskie i zagraniczne.

Następnym krokiem jest wybór fotografa i kamerzysty. Fotografia ślubna to ważny element uroczystości. Szkoda by było żeby efekt wszystkich żmudnych przygotować nie został uwieczniony przez profesjonalistę. Wiadomo że na tym polu usług działa bardzo wiele zakładów fotograficznych oferujących podobny zakres usług. Różnią się one jedynie ceną no i oczywiście jakością. Najlepsi spece bardzo często mają grafiki imprez zapełnione na parę lat do przodu. Jednak chyba warto w tym przypadku postawić na osobę, która naprawdę zna się na swoim fachu, chociażby po to aby nie wstydzić się później pokazywać swoich zdjęć rodzinie i znajomych.

Organizacja ślubu i wesela to niewątpliwie spory wydatek. Wynajęcie sali, wybór menu, wystrój sali, orkiestra oraz ubranie i dodatki to koszty liczone w dziesiątkach złotych. Sama suknia ślubna może być naprawdę droga, oczywiście nie każda panna młoda może pozwolić sobie na przeznaczenie na ten cel kilku pensji. Jednak drogie salony funkcjonują stąd wniosek, że ktoś musi w nich dokonywać zakupu.  Przy tym wszystkim dopłata za naprawdę dobrego fotografa to już nie duża różnica w cenie za tą usługę. Fotografia ślubna to pamiątka na całe życie dlatego warto zadbać aby jej wykonaniem zajął się  naprawdę dobry specjalista.

Dodaj komentarz