Kompleksowe wyposażenie sklepów krok po kroku

Kompleksowe wyposażenie sklepów krok po kroku

Odpowiedni projekt i kompleksowe wyposażenie sklepu dostosowane do potrzeb klientów to często zaniedbywane elementy w lokalach usługowych. Warto podkreślić, że estetyka i funkcjonalność pomieszczenia mają duży wpływ na decyzje zakupowe i zdanie odbiorców na temat marki. Jak podejść do nich z głową i uzyskać najlepsze efekty? Podpowiadamy.

Kompleksowe wyposażenie sklepów a wielkość pomieszczenia

Kompleksowe wyposażenie sklepów powinno być dostosowane do możliwości lokalowych, a także rodzaju naszego lokalu usługowego. Można wyróżnić 3 najpopularniejsze plany przestrzenne:

  1. Układ pętlowy – jest charakterystyczny dla niewielkich butików i kiosków, na przykład sklepów oferujących prasę i przekąski, lokali z artykułami papierniczymi czy sklepów przy stacjach benzynowych. Jego zaletą jest fakt, że klienci muszą pokonać jedną drogę od wejścia do lady sklepu, dlatego wyeksponowanie towaru nie przyniesie trudności. Na kompleksowe wyposażenie sklepu w tym przypadku będą składały się głównie podwieszane i stojące półki, a także estetyczna lada sklepowa, znajdująca się w sercu pomieszczenia.
  2. Układ rzędowy – często stosowany w księgarniach, niewielkich sklepach spożywczych, lokalach z artykułami do sprzątania, kosmetykami czy akcesoriami i jedzeniem dla zwierząt. Wysokie regały pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń pomieszczenia, od podłogi po sam sufit. Warto pamiętać, aby towary promocyjne, nowości czy artykuły najchętniej kupowane przez klientów umieszczać w zasięgu ich wzroku.
  3. Układ o nieograniczonym przepływie ruchu – stosowany w sklepach wielkopowierzchniowych, luksusowych butikach czy nowoczesnych punktach usługowych różnego rodzaju. Kompleksowe wyposażenie sklepów tego typu może być maksymalnie różnorodne, włączające takie elementy jak: półki podwieszane, regały, stoły szwedzkie czy widowiskową ladę sklepową. W tym planie możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję, która mogłaby przytłoczyć niewielki lokal, ale przy dużym metrażu wyróżni markę i doda jej oryginalnego sznytu.

Kompleksowe wyposażenie sklepów – jakie surowce?

Aby wnętrze prezentowało się spójnie i estetycznie, a w dodatku meble służyły przez wiele lat intensywnej eksploatacji, należy zwrócić szczególną uwagę na wykończenie oraz materiały, jakich użyto do produkcji kompleksowego wyposażenia sklepów.

Dobrym pomysłem jest stawianie na uniwersalny design, który dopasuje się do zmieniającej się ekspozycji i odpowiednio wyróżni to, co w sklepie najważniejsze, czyli oferowany asortyment. Warto zatem inwestować w wyposażenie wykonane z:

  • naturalnego drewna,
  • szkła hartowanego,
  • metalu ciętego laserowo.

Kompleksowe wyposażenie sklepów od marki Vonart spełni powyższe oczekiwania. Zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami i wybierz produkty do Twojego lokalu.

Dodaj komentarz