Jakie środki na porost włosów wybrać?

Jakie środki na porost włosów wybrać?

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka wiele osób w różnym wieku. Istnieje wiele przyczyn przyspieszonego obumierania włosów, to właśnie właściwa diagnoza może zapewnić skuteczną terapię, która pozwoli wyeliminować problem. Które ze środków na porost włosów są skuteczne? Czy naturalne suplementy są w stanie rozwiązać nasz problem w krótkim czasie? A może lepiej od razu udać się do specjalisty i poprosić o pomoc?

Dlaczego włosy wypadają?

Nie jesteśmy w stanie całkowicie zablokować tego procesu bo ma on swoje wytłumaczenie w fizjologii. Każdy włos na naszym ciele przechodzi przez 3 fazy rozwoju po czym wypada. Na jego miejscu powinien wtedy pojawić się nowy. Niestety czasami długość życia włosa ulega skróceniu – wtedy mówimy o łysieniu. To właśnie łysienie jest problemem wielu osób na całym świcie, które poszukują złotego środka na porost włosów.

Wyróżniamy 3 fazy życia włosa:

  • Anagen – potocznie zwany fazą wzrostu
  • Ketagen – faza powolnego zaniku,
  • Telogen – faza stopniowego wypadania.

Każdy włos na naszym ciele żyje między 2 a 8 lat. Po tym czasie w miejsce wypadającego włosa pojawia się nowy. Każdego dnia z naszego ciała wypada od 60 do nawet 100 włosów. Nie jest to żadna choroba a czysta fizjologia. Ciekawostką niech będzie fakt, że włosy rosną średnio 0,3mm na dobę. W ciągu miesiąca urosną więc około 1cm.

Do podstawowych przyczyn wypadania włosów zaliczamy:

  • niewłaściwą pielęgnację,
  • braki witaminowe,
  • choroby współistniejąca,
  • stosowanie niektórych leków,
  • stres.

Czasami trudno jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną wypadania włosów. W takim przypadku warto odwiedzić lekarza specjalistę, który zleci wykonanie odpowiednich badań i dzięki temu ustali prawdziwą przyczynę łysienia.

Co zrobić, gdy wypada coraz więcej włosów?

Po wieczornej kąpieli zauważasz większą ilość wypadających włosów. Czesanie sprawia, że na szczotce zauważasz zdecydowanie więcej obumarłych włosów? Zastanów się czy dobrze je pielęgnujesz. Suszenie gorącym powietrzem, używanie prostownic, częste farbowania – to wszystko może zdecydowanie przyspieszyć proces wypadania włosów.

Bardzo często problemem jest niewłaściwa dieta. Jeśli nie dostarczymy naszemu organizmowi odpowiednich witamin i minerałów to włosy nie rosną tak, jakbyśmy tego chcieli. W takich chwilach można wspomagać się tabletkami na porost włosów, więcej o suplementach znajdziesz na https://dopilar.pl/wlosy/ranking-tabletek-na-porost-wlosow/. Bardzo często stosowanie dobrych tabletek na porost włosów jest w stanie zapewnić fajne efekty. Niestety nie zawsze za wypadanie włosów odpowiadają braki witaminowe.

Tak naprawdę prawidłowa diagnoza to klucz do szybkiego wyleczenia problemu. Inaczej leczymy łysienie gdy problemem okazuje się genetyka. Łysienie androgenowe niezbyt łatwo poddaje się preparatom na porost włosów. Da się go jednak z powodzeniem leczyć wykorzystując najnowsze zabiegi.

Łysienie androgenowe – czy przeszczep włosów załatwi sprawę?

Łysienie androgenowe to jeden z częstszych problemów osób zmagających się z wypadaniem włosów. Ma ono swoją podstawę w defekcie genetycznym i leczenie popularnymi suplementami na porost włosów nie zawsze przynosi pożądane efekty.

Jednym z pierwszych rozwiązań stosowanych w tym typie łysienia jest minoxidil, który znajduje się w takich preparatach jak Loxon. Wcieramy go w skórę głowy i w ten sposób odbudowujemy strukturę włosów. Niestety leczenie takie nie zawsze jest skuteczne – nawet osoby, które pozytywnie reagują na stosowanie tego środka muszą uzbroić się w cierpliwość. Na efekty przyjdzie nam poczekać nawet przez kilka miesięcy. Tylko regularne stosowanie minoxidilu może zapewnić poprawę w łysieniu androgenowym.

Inną metodą walki z takim typem łysienia jest przeszczep włosów. Niestety zabieg taki nie jest refundowany i trzeba zapłacić za niego z własnej kieszeni. Przeszczep włosów polega na pobraniu włosów z grubszych części skóry głowy lub innych części ciała i przeszczepienie ich do przerzedzającej się lub łysiejącej części skóry głowy. Jest on niezwykle skuteczny, nie każdy może sobie pozwolić na jego stosowanie ze względu na wysoką cenę.

W ostatnim czasie coraz modniejsza staje się turystyka zdrowotna – coraz częściej wyjeżdżamy za granice w celu wykonania np. przeszczepu włosów. Takie rozwiązanie jest tańsze jednak i tak trzeba wyciągnąć sporą gotówkę, by wykonać przeszczep włosów za granicą.

Czy łysienie można szybko wyleczyć

Wszystko zależy od przyczyny wypadania włosów. Jeśli problemem jest mała ilość witamin odpowiedzialnych za rozwój włosów to jesteśmy sobie z tym w stanie szybko poradzić. Popularne tabletki na porost włosów szybko i skutecznie uzupełnią niedobory a my odzyskamy naszą dawną fryzurę.

W przypadku łysienia androgeowego sprawa wygląda bardziej skomplikowanie. Leczenie tego typu łysienia jest trudne i obarczone większą możliwością niepowodzenia. Dla wielu mężczyzn ten typ łysienia oznacza zmianę polegającą na ścięciu reszty włosów i zmianie fryzury. Trzeba przyznać, że jest to też “jakieś” rozwiązanie i wielu facetów chwali sobie ten sposób. Jest tani i wymaga regularnego golenia głowy.

Coraz to nowe środki i metody, które pojawiają się z zawrotną prędkością na rynku sprawiają, że leczenie łysienia jest w obecnych czasach coraz skuteczniejsze i szybkie.

Dodaj komentarz