Jakie gadżety reklamowe dla klientów wybrać?

Jakie gadżety reklamowe dla klientów wybrać?

Szukasz idealnych gadżetów reklamowych, na których umieścisz logo swojej firmy? Breloczki, smycze reklamowe, otwieracze do butelek z logo, kubki, długopisy, cukierki… Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Na jakich gadżetach warto więc skupić swoją uwagę?

Jakie gadżety reklamowe dla klientów wybrać?

Istnieje wiele działań marketingowych, jakie możesz wykorzystać, by budować pozytywny wizerunek swojej firmy i zwiększać sprzedaż. Ważne jest przy tym skupianie się nie tylko na tym, by pozyskiwać nowych klientów, ale również skłaniać do powrotu tych, którzy już kiedyś skorzystali z naszych produktów czy usług. Zarówno jeden, jak i drugi cel możemy realizować przy wykorzystaniu ciekawych gadżetów reklamowych. Wybierając gadżety dla partnerów handlowych, możemy postawić na nieco większe upominki w postaci gadżetów reklamowych. Szykując prezenty dla pracowników, warto z kolei wybrać takie przedmioty, które przydadzą im się w codziennym wykonywaniu obowiązków lub umilą im czas spędzany w pracy.  Na jakie gadżety należy postawić, przygotowując akcję marketingową skierowaną do klientów? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Na jakiej zasadzie dobierać gadżety reklamowe?

Decydując się na konkretne gadżety reklamowe dla klientów, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest branża, w jakiej działa nasza firma. Możemy bowiem wybrać takie przedmioty, które w jakiś sposób będą nawiązywać do rodzaju prowadzonego przez nas biznesu. Nie jest to jednak konieczność, ponieważ istnieje cała masa uniwersalnych gadżetów reklamowych, które sprawdzą się w przypadku każdej firmy. 

Oprócz tego warto wziąć pod uwagę to, jakie kwoty osiągają zwykle pojedyncze zamówienia naszych klientów. Jeśli klient ponosi koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, gratis w postaci cukierków w zupełności wystarczy. Jeśli jednak nasze produkty lub usługi mają znacznie większą wartość, możemy już zainwestować w poważniejsze gadżety reklamowe, takie jak kubki reklamowe, bidony czy powerbanki.

Przykłady atrakcyjnych gadżetów reklamowych

Do najpopularniejszych gadżetów reklamowych zaliczają się oczywiście długopisy, karteczki samoprzylepne, smycze reklamowe i cała masa różnorodnych artykułów biurowych. Oprócz tego klienci chętnie przyjmują otwieracze do butelek z logo, które mogą być również breloczkami czy podkładkami do butelek. W roli takich gadżetów doskonale sprawdzają się kubki, termosy, bidony, piłki plażowe czy porządne torby na zakupy. W przypadku każdego z wymienionych gadżetów wystarczy nadrukować na nim logo firmy – dzięki temu będą prezentować się bardzo profesjonalnie.

Dodaj komentarz