Jak przebiega masaż endermologiczny?

Jak przebiega masaż endermologiczny?

Endermologia to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przez specjalną głowicę. Jest ona wyposażona w dwie rolki, które pracują niezależnie poruszając się w jednakowym lub różnych kierunkach na ciele. Jednocześnie masowany obszar skóry poddany jest zasysaniu, dzięki działaniu podciśnienia. Połączenie rolek masujących oraz podciśnienia pozwala dotrzeć do głębokich warstw skóry i odpowiednio wymodelować sylwetkę.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy założyć przeznaczony do tego celu kostium (trykot). Następnie osoba przeprowadzająca zabieg przykłada do ciała klienta głowicę masującą i wykonuje masaż. Całość trwa 40-45 minut. Zabieg powinien być przeprowadzany 2-3 razy w tygodniu. Ilość wykonanych serii waha się w zależności od oczekiwanych rezultatów oraz uwarunkowań i wynosi 10-20 zabiegów.

Zalety

Endermologia nie tylko redukuje cellulit, ale także wpływa na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i napięta oraz zyskuje wyrównany, zdrowy koloryt. Zabieg pozwala także usunąć blizny, rozstępy i inne niedoskonałości oraz rozluźnić napięte mięśnie. Pełni funkcję podobną do drenażu limfatycznego, co oznacza, że dotlenia organizm, usuwając zalegające w nim toksyny i poprawia ukrwienie tkanek.

Wskazania

Zabieg endermologii może być wykonywany u osób zmagających się z uporczywym, trudnym do usunięcia cellulitem i innymi problemami skórnymi (blizny, rozstępy) oraz z nadwagą. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które chcą przygotować skórę do ciąży, zwiększyć jej jędrność i odporność na rozciąganie a także dla tych, którym zależy na uzyskaniu dawnej figury po porodzie. Wspaniale ujędrni także skórę dojrzałą i rozciągniętą po odchudzaniu.

Niektóre przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • nowotwory i inne ostre stany chorobowe
  • zapalenia żył
  • skłonność do żylaków i naczyniaków
  • przepuklina
  • trądzik
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)

Dodaj komentarz