Główne powody sięgania po suplementy diety

Główne powody sięgania po suplementy diety

Jak pokazują wyniki badań rynkowych, ludzie kupują coraz więcej suplementów diety. Niektórzy uważają, że bez nich nie byliby w stanie osiągnąć prawidłowego i właściwego dla nich zdrowia. Sądzą, że sama dieta nie wystarczy, zwłaszcza teraz, gdy produkty spożywcze są wybrakowane w witaminy i minerały. Reklama też robi swoje. Telewidzowie i Internauci zaczynają po prostu wierzyć w te wszystkie wyświechtane hasła i slogany, które wmawiają im, że bez tych kolorowych tabletek nigdy nie poczują się dobrze, nie będą tryskać energią i nie będą świetnie wyglądać. Jakie są więc główne powody sięgania po suplementy diety? Oto te, które najczęściej skłaniają ludzi do zakupu tego typu produktów.

Powód nr 1 – poczucie osłabienia fizycznego. Chroniczne zmęczenie i totalny brak energii do pracy dokuczają w tym momencie niemalże każdemu. A tak po prostu nie da się żyć. Człowiek potrzebuje energii nie tylko do pracy, ale też do dalszej nauki, aktywności fizycznej, rozwoju osobistego czy zajmowania się domem bądź dziećmi. Wysoką popularnością wśród wszystkich suplementów diety cieszą się właśnie te artykuły, które mają dodawać energii. Reklamowane są niczym złoty środek na uczucie zmęczenia. Ile w tym prawdy? Niestety niewiele, bo podobnym działaniem wykazałaby się zwykła kawa. Środki pobudzające w głównej mierze składają się bowiem z kofeiny, ewentualnie kilku dodatkowych substancji wspomagających.

Powód nr 2 – chęć zapobiegania chorobom. A raczej potrzeba, która powstaje wskutek ciągłego oglądania wiadomości na temat epidemii i pandemii. W sezonie jesienno-zimowym bez przerwy mówi się o wzrastającej zachorowalności na przeziębienie czy grypę. Reklamy telewizyjne też nie pozostają obojętne na ten temat. Wciskają ludziom suplementy diety, które mają uchronić organizm przed wszystkimi wirusami i bakteriami. A przecież dobrze funkcjonujący i zdrowy organizm sam jest w stanie poradzić sobie z różnymi drobnoustrojami. Nie trzeba go niczym wspomagać. A już tym bardziej nie trzeba sięgać po witaminę C w tabletkach, która w rzeczywistości nie uchroni nikogo przed przeziębieniem – może jedynie skrócić czas trwania choroby.

Trzeci i ostatni z tych najpopularniejszych powodów to potrzeba uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Tylko czy naprawdę każdy człowiek ma jakieś niedobory? Nawet jeśli, to jednak wypadałoby to sprawdzić, a ludzie kupują suplementy diety zupełnie bez żadnego pomyślunku. Nie badają się. Nie sprawdzają, na jakim poziomie występują poszczególne substancje w ich organizmie. A suplement może nawet zaszkodzić, jeżeli zostanie przyjęty bez powodu. Przed zakupem takiego preparatu wypadałoby więc wykonać kilka podstawowych badań. Najlepiej robić je przynajmniej raz do roku. Pozwolą one przejąć kontrolę nad stanem własnego zdrowia.

Dodaj komentarz