Ekspert kredytowy Oleśnica – najtańszy kredyt hipoteczny

Ekspert kredytowy Oleśnica – najtańszy kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny, to obecnie jeden z najpopularniejszych produktów oferowanych przez banki. I nic w tym dziwnego, skoro taka pożyczka pozwala nam na realizację naszego marzenia związanego z wybudowaniem domu bądź zakupem mieszkania. Bez kredytu hipotecznego samodzielne odłożenie setek tysięcy złotych, byłoby praktycznie niemożliwe. 

Czy uzyskanie kredytu hipotecznego jest trudne?

Na rynku bankowym istnieją pewne pogłoski, że od lipca bieżącego roku dużo trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny. Wynika to z niestabilności obecnych czasów, w których się znaleźliśmy. Przez zaistniałą sytuację pandemiczną banki odnotowały spadek liczby nowych klientów. Problem stanowią także osoby, które na skutek pandemii COVID-19 straciły stałe źródło dochodów, a więc mają problem z regularną spłatą rat kredytu. Banki, aby zabezpieczyć się przed kolejnymi stratami, zaczęły ostrożniej przyznawać kredyty hipotecznie zaciągane na kilkanaście lat. W efekcie tego zostały zaostrzone kryteria, które należy spełnić, aby uzyskać taką pomoc finansową.

Za najczęstszą odmową udzielenia kredytu hipotecznego stoi kwestia naszego zatrudnienia. Niestabilna umowa z naszym pracodawcą (tj. umowa cywilnoprawna) dyskwalifikuje naszą osobę. Musimy zatem wykazać się pełną zdolnością kredytową, pozytywną historią spłaty dotychczasowych zobowiązań, a także brakiem wpisu do Krajowego Rejestru Długów. Oprócz tego niektóre banki sprawdzają nasz stan cywilny, a także domowe zasoby, na które składają się choćby nasze miesięczne wydatki na czynsz itp. Ponadto musimy dysponować znacznie większą kwotą naszego wkładu własnego. Obecnie banki wymagają od nas wkładu wynoszącego nawet do 30% kwoty całego kredytu. Przy kredycie na 500 tys. zł będzie to zatem niemała kwota, która – nie ukrywając – jest trudna do odłożenia.

Kredyt w Oleśnicy – korzystne oferty kredytów hipotecznych

Sytuacja na rynku bankowości nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Przyszłość odnośnie stopnia trudności pozyskiwania kredytów hipotecznych nie jest dzisiaj łatwa do przewidzenia. Obecnie coraz trudniej jest samodzielnie uzyskać niezbędny kredyt.

Zamiast więc działać w pojedynkę warto jest skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego. Mieszkańcy Oleśnicy i okolic mogą skorzystać z pomocy eksperta ze strony https://kredytwroclaw.pl/. Wiedza oraz doświadczenie takiej osoby pomogą Ci uzyskać kredyt hipoteczny na znacznie korzystniejszych warunkach. Taka osoba wie, w jaki sposób prowadzić negocjacje z bankiem. Dzięki temu uzyskanie korzystnej oferty kredytu hipotecznego jest realniejsze.

Dodaj komentarz