Co warto wiedzieć o koncie oszczędnościowym

Co warto wiedzieć o koncie oszczędnościowym

Lista usług i produktów oferowanych przez współczesne banki jest bardzo długa. Wśród usług cieszących się dużym zainteresowaniem jest prowadzenie konta oszczędnościowego. Konto oszczędnościowe jest skierowane przede wszystkim do osób, które są zainteresowane systematycznym oszczędzaniem. Zgromadzone na koncie oszczędności mogą zostać powiększone.  Jakie są jeszcze zalety konta osobistego? Jak wygląda jego założenie?

W większości banków klienci nie mogą założyć oddzielnego konta oszczędnościowego. Większość z nich oferuje możliwość skorzystania z tego sposobu oszczędzania tylko w postaci dodatku do posiadanego konta osobistego. Osoby, które chcą oszczędzać na koncie oszczędnościowym, a nie założyły konta osobistego, muszą najpierw je założyć.

Gromadzone przez nas oszczędności na koncie są oprocentowane. W chwili obecnej banki nie proponują wysokiego oprocentowania, ale na niewielki dodatkowy zysk i tak możemy liczyć. Konto otwieramy wpłacając dowolną kwotę pieniędzy. W większości banków kwota ta nie musi być wysoka. Jeśli jednak wpłacimy od razu większą kwotę, zyskamy na wysokości oprocentowania.

Zalety konta oszczędnościowego

Wielu klientów, którzy posiadają konto oszczędnościowe bardzo sobie chwali to, że mogą wypłacać zgromadzone na nim środki w dowolnej chwili. Wypłacając pieniądze z konta oszczędnościowego nie stracimy odsetek; to także jest jego zaletą. Ale tylko za jedną wypłatę dokonaną raz w miesiącu bank nie potrąci nam żadnej opłaty. Pieniądze z konta oszczędnościowego można wypłacać tylko w kasie banku, nie można korzystać z bankomatu.

O tym, czy zgromadzone na koncie środki przyniosą nam zyski zadecyduje sposób dopisywania odsetek, czyli ich kapitalizacja. Operacja dopisywania odsetek może następować bardzo różnie. Jeszcze niedawno bardzo korzystne było codzienne dopisywanie odsetek. Dzisiaj jednak na takiej operacji wcale nie musimy zyskać najwięcej.

Osoby, które zakładają konto oszczędnościowego często boją się o swoje oszczędności. Ale oszczędności na kontach oszczędnościowych są bezpieczne, gwarantuje je Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Dowiedz się więcej na temat kredytów dla grup zawodowych https://habza.com.pl/kredyt-dla-prawnikow/.

Dodaj komentarz