Czy dieta pudełkowa rzeczywiście jest droga?

Czy dieta pudełkowa rzeczywiście jest droga?

Dieta pudełkowa jest przez niektórych uznawana za drogą formę żywienia, dostępną tylko dla bogatych. Inni z kolei twierdzą, że nie jest to wcale tak drogie rozwiązanie, biorąc pod uwagę koszt alternatywnych form żywienia. W takim razie, czy dieta pudełkowa rzeczywiście jest droga? Od czego zależy jej koszt i ile on tak właściwie wynosi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy!

Koszt diety pudełkowej – ile wynosi i od czego zależy?

Dieta pudełkowa nie jest wcale tak droga, jak mogłoby się wydawać. Z reguły jej koszt zamyka się w kilkudziesięciu złotych dziennie, aczkolwiek to, ile będzie on dokładnie wynosił zależy od wielu różnych czynników, w związku z czym dwie osoby korzystające z usług tej samej firmy cateringowej mogą płacić za posiłki zupełnie inne kwoty. To, ile będzie kosztowała profesjonalna dieta pudełkowa Poznań, zależy między innymi od:

  • ilości dostarczanych posiłków (może to być 5 posiłków dziennie, 3 posiłki dziennie lub 1 posiłek dziennie)
  • rodzaju diety (na przykład dieta standardowa, wegańska, ketogeniczna, bezglutenowa)
  • kaloryczności (większa ilość kalorii oznacza większą ilość zużytych składników, a więc także wyższy koszt)
  • okresu trwania diety (zamówienie diety od razu na dłuższy okres może umożliwić otrzymanie zniżki)
  • rodzaju opakowań (zastosowanie ekologicznych opakowań może wiązać się z dodatkową opłatą).

Co ważne, cateringi dietetyczne umożliwiają pominięcia dostarczenia posiłków na weekend, czy to na sobotę i niedzielę, czy tylko na jeden z tych dni. Dzięki temu nie musimy płacić za posiłki w dni, w których być może mamy czas, żeby ugotować coś samemu. Oczywiście, jeśli chcemy otrzymywać gotowe dania również na weekendy, to też jest taka możliwość.

Dieta pudełkowa – nie taka droga, jak ją malują

Na pierwszy rzut oka kilkadziesiąt złotych dziennie może się wydawać dużą kwotą. Warto jednak policzyć, ile dziennie wydajemy na żywienie – może się okazać, że posiłki w fast-foodach czy restauracjach, a także przekąski kupowane w automatach i zjadane między posiłkami, również dziennie będą kosztować nas kilkadziesiąt złotych.

Jeśli zaś gotujemy posiłki samodzielnie, do samej ceny produktów musimy doliczyć prąd, gaz, a także naszą “robociznę”. Dodatkowo, trzeba podkreślić, że decydując się na catering dietetyczny, otrzymujemy nie mało odżywcze, niezdrowe fast-foody, a posiłki smaczne, wysokiej jakości, przyrządzone i zaplanowane przez profesjonalistów. Są to więc bez wątpienia dania warte swojej ceny. Diety pudełkowe oferują możliwość zakupu na początek jedynie zestawów próbnych, z czego warto skorzystać, jeśli jeszcze nie jesteśmy pewni, czy jest to dobre rozwiązanie dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.