Czy rzeczywiście można coś wygrać na stronach internetowych?

Czy rzeczywiście można coś wygrać na stronach internetowych?

W ostatnim czasie w Internecie pojawiły się nowe strony internetowe oferujące swoim użytkownikom możliwość wygrywania cennych nagród rzeczowych lub finansowych. Nie jest to jednak żadna bajka, bo faktycznie tego typu możliwość istnieje. Nie mniej jednak nie dostajemy nic za darmo. Trzeba się zarejestrować na portalu i wykupić specjalne pakiety Premium z których pieniądze czerpią właściciele tychże serwisów.

Oczywiście nie jest to obowiązkowe do korzystania, ponieważ te strony internetowe można przeglądać bezpłatnie. Wtedy jednak szansa na pozyskanie jakichkolwiek nagród jest bardzo mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe. To bardzo mądra polityka działania takich portali. Użytkownicy, którzy poznają dobrze ich charakterystykę i z pewnością będą chcieli rozszerzyć swoje możliwości na wygranie czegoś wartościowego. Legalność tego typu rozwiązań także nie stoi pod żadnym znakiem zapytania, gdyż wszystko jest w pełni zgodne z prawem, dlatego nie należy się obawiać o jakiekolwiek konsekwencje prawne z tego tytułu.

Zasada działania na której opierają się strony internetowe z nagrodami jest bardzo prosta. Nie dostaniemy żadnego upominku tylko za rejestrację i opłacenie abonamentu. Właściciele tego typu serwisów utrzymują się również z reklam zmieszczonych na stronie, dlatego liczba odwiedzin każdego dnia musi być na odpowiednim poziomie. Dlatego trzeba jakoś użytkowników zachęcić do tego, aby możliwie często wchodzili na portal. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są zadania, które trzeba rozwiązywać, aby otrzymywać tak zwane punkty, które podczas restocku wymieniamy na nagrody rzeczowe.

Dzięki temu użytkownicy wchodzą na stronę niekiedy nawet kilka razy dziennie. To przynosi wymierne korzyści dla właściciela przedsiębiorstwa. Tak naprawdę to strony internetowe są jedynym źródłem zarobków dla niego, bo przychody z abonamentu są wydawane na nagrody. Nie mniej jednak jego zyski mogą być naprawdę imponujące ,ale nie można zapominać o użytkownikach, bo jeżeli ich szanse na zdobycie nagrody będą zbyt małe to zrezygnują oni z uczestnictwa w takim przedsięwzięciu.

Restock to dla każdego użytkownika tego typu portali bardzo ważna chwila. Wtedy jest jedyna szansa na wygranie jakichś cennych nagród. Tutaj jednak są pewne ograniczenia dla właścicieli, którzy stworzyli takie strony internetowe. Nie mogą oni wprowadzać losowego systemu przyznawania nagród, bo taki proceder jest zakazany, bynajmniej w Polsce. Najczęstszych mechanizmem jest kto pierwszy, ten lepszy. Oznacza to, że jest dana ilość nagród ustalona już z góry.

Pierwsi użytkownicy, którzy je wezmą zostaną nagrodzeni. Nie mniej jednak nie jest to wcale takie sprawiedliwe w stosunku to tych, którzy posiadają wolne łącze internetowe. Szczególnie z myślą o nich powstają tak zwane restocki rywalizacyjne, które polegają na tym, że każdy ma szansę, aby zagrać w jakaś grę. Ci, którzy osiągną w niej najlepsze wyniki mogą liczyć na nagrody. Wtedy jednak trzeba wykazać się zręcznością, a nie tylko posiadaniem szczęścia.

Strony internetowe, które oferują nagrody, wcale nie muszą naciągać klientów. Owszem, zapewne jest spora liczba oszustów, ale istnieją legalne tego typu działalności w sieci. Nie mniej jednak przed zarejestrowaniem się na tego typu serwisie i opłaceniu abonamentu warto przeczytać regulamin lub porozmawiać z użytkownikami, aby dowiedzieć, czy to rzeczywiście nie jest oszustwo. Sam ładny wygląd witryny o niczym nie świadczy. Warto jednak spróbować, po kilka złotych, które zainwestujemy może zamienić się w nagrodę wartą kilkadziesiąt razy tyle.

Dodaj komentarz